Parkování u letiště Brno je třeba předem plánovat

Stále hustější automobilová doprava zkouší limity infrastruktury budované často před mnoha desetiletími. Nejblíže jejich dosažení pak je ve velkých městech. Mnohdy stačí jedna nehoda nebo stavební práce a širší centrum Brna, Ostravy či Plzně zůstane doslova zašpuntováno. Dopravní infrastrukturou ale nejsou jen silnice a cesty. Patří sem i parkoviště a parkovací místa. Kdo někdy zkoušel třeba právě v Brně na větším sídlišti hledat místo pro svého plechového miláčka, ví o tom své. A to samé platí i o místech, kde vůz potřebujete nechat, i když tu nebydlíte. Poblíž pracoviště nebo nádraží nebo třeba letiště.

Parkování u letiště Brno sice není opředené takovou aurou jako v případě toho ruzyňského, ale byla by chyba se domnívat, že sem prostě přijedete a bez předchozího rozmyslu tu auto necháte čekat, než se vrátíte z dovolené. Takový nápad totiž jistě mělo mnoho dovolenkujících řidičů před vámi. Výsledkem této situace tak bude v lepším případě komplikované hledání místa v širším okolí, v horším případě třeba dokonce zmeškaný let. A tím dovolenou začít nechcete.

Naštěstí lze i tento problém předem pohodlně vyřešit. Dnes již existují společnosti, díky kterým si předem zarezervujete parkovací místo. Mezi takové patří třeba Parklot. Celá tato záležitost není ani kdovíjak drahá. Záleží samozřejmě, jak daleko od Mezinárodního letiště Brno Tuřany chcete své auto nechat. Čím blíže, tím dráže a naopak.

Nemusíte se ale bát, že byste třeba ty tři kilometry od parkoviště Letím Brno na letiště museli s bagáží šlapat po svých. Tu chvilku v MHD jistě zvládnete. V porovnání s dlouhou cestou do Anglie, Bulharska nebo Turecka, kam mimo jiné vedou pravidelné linky z brněnského letiště, jde opravdu o pár vteřin.

Ono by vůbec bylo chybou v souvislosti s odletem na dovolenou uvažovat pouze o pražském letišti Václava Havla. To brněnské stojí kousek od dálnice D1, a je tak perfektně dostupné z velké části Čech i z celé Moravy. A svoje auto tu při krátké přípravě předem snadno necháte čekat, než se z dovolené vrátíte.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close