Parkování na letišti mi zachránilo dovolenou

Znáte to. Půl roku se těšíte na zaslouženou dovolenou. Plánujete, kam poletíte a co všechno tam uvidíte. Řešíte, kde zájezd pořídíte, co si s sebou zabalíte,… A pak vše zhatí jedna drobnost.

V mém případě šlo o drobnost zásadní. Vybouchl mi odvoz na letiště. Bydlím několik desítek kilometrů od hlavního města, a tak byla nutná domluva s kamarádem, aby mě s celou rodinou na letiště odvezl. Když se má něco zkomplikovat, zaručeně se to zkomplikuje, a kamarádovo onemocnění nás tedy solidně vyvedlo z míry.

Z představy trmácení celé rodiny vlakem a městskou hromadnou dopravou po Praze směrem k Ruzyni se mi ježí vlasy hrůzou. Taxi by nám dovolenou značně prodražilo a nikdo ze známých si na poslední chvíli nemohl udělat čas. Kdyby tak bylo možné parkování na letišti… Pár zadaných hesel do internetového vyhledávače rozjasnilo šedý den. Ona taková služba skutečně existuje!

Jak jsem později zjistil, měl jsem velké štěstí, že jsem sehnal parkovací místo na poslední chvíli. Zájem o tuto službu je obrovský a místa je obvykle potřeba rezervovat včas. Měl jsem obavy z toho, jak budu hledat jednotlivá parkoviště, složitě telefonovat a zjišťovat spoustu informací. Nadchla mě existence jednotného rezervačního systému Parklot. Ten funguje v mnoha zemích Evropy. Parkování si díky němu najdete na berlínském letišti Brandenburg, na polských mezinárodních letištích ve Varšavě, Poznani, Lodži, Gdaňsku, Bydhošti, Lublinu a na řadě dalších míst. Našince ale nejvíce zaujme rezervace parkování na českých mezinárodních letištích v Praze, Brně, Ostravě. Připravuje se prý také možnost rezervace parkování na letišti v Karlových Varech a Pardubicích.

Práce se systémem byla absolutně jednoduchá. Zadal jsem den a čas příjezdu a odjezdu a už přede mnou visela nabídka možného parkování. Já si tehdy moc vybírat nemohl, ale pokud hledáte dostatečně včas, můžete oproti mně dost ušetřit. Mně ten týden vyšel na něco málo přes tisíc korun. Nejlevnější parkování na letišti prý stojí jen 30,- Kč na den.

Cena je pak závislá na mnoha faktorech. Kromě lokality a doby parkování také na službách, která jednotlivá parkoviště nabízejí. Parkoviště může být oplocené nebo hlídané. Věděli jste, že může být dokonce i pojištěné? To vše samozřejmě cenu parkování zvyšuje. Jestli vám to za připlacení stojí, to musíte vědět vy. Já vím, že mi parkování na letišti zachránilo klidný odjezd na dovolenou.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close