Operativní leasing – snadná cesta k lepšímu autu

Rodinný rozpočet bývá často napjatý a blížící se velká investice pro něj může představovat hrozbu. Může jí být například i pořízení nového vozu. Ne každý má naspořeno a ti ostatní zas nemusí mít chuť se zadlužit. Nové, a tedy dražší auto může být přitom ekonomičtější volbou než nákup starší ojetiny s nižší pořizovací cenou. Pokud je tento rébus neřešitelný, možná by se na něj hodil pohled, který nezahrnuje povinnost vlastnictví. Bez této proměnné se řešení nazývá operativní leasing.

Jak už asi víte, jedná se o dlouhodobý pronájem auta, které tak svému provozovateli neříká pane, ale slouží, jako by tomu taky bylo. V ceně navíc bývá zahrnuto zákonné pojištění, havarijní ručení, zimní obutí a kompletní servis. Člověk má tak absolutní jistotu, kolik za provoz zaplatí. A to se při napjatém rozpočtu hodí, ne?

Všimli jste si, že ve velkých městech a na dálnicích potkáváte auta, jejichž cena tak nějak neodpovídá platovým podmínkám v tuzemsku? Nová auta si totiž nejčastěji kupují firmy, které jimi zabijí dvě mouchy jednou ranou. Optimalizují tak daně a zaměstnancům nabízejí benefit k platu. Jenomže když pak někdo pořizuje auto soukromě a chce, aby ho také trochu reprezentovalo, musí sáhnout dost hluboko do kapsy, protože za takovou Škodou Rapid, i když novou, se téměř nikdo neohlédne. Pak se ale nutně blížíme k úvodnímu problému finančního omezení. Řešením může být Škoda Superb na operativní leasing. Solidní manažerské auto člověk pořídí za částku už kolem 10 tisíc korun měsíčně.

Škoda Superb

Škoda Superb

A není třeba se držet pouze tuzemské produkce. Pokud je řeč o reprezentační funkci vozu, někomu nemusí vozy s okřídleným šípem ve znaku stačit a poohlíží se třeba po německých výrobcích. VW Passat na operativní leasing je řešením problému i pro ty náročnější. Oproti Superbu si přitom člověk moc nepřiplatí. Výhody v podobě snadné cesty ke kvalitnímu vozu, nižších počátečních nákladů, menších starostí spojených s provozem a absence rizika nepředvídatelných nákladů zůstávají, ať už si zvolíte kterýkoli model.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close