Octavia získala zlatou medaili od China Eco-Car Assessment Programme

Škoda Octavia pro Čínu, Zdroj: Škoda auto

Škoda Octavia pro Čínu, Zdroj: Škoda auto

Zatímco v Evropě a v Americe celý koncern Volkswagen, a s ním tedy i Škoda, bojuje s pověstí antizelených podvodníků, která je důsledkem aféry Dieselgate, v Asii mají evidentně trochu jiný pohled.
Nejlépe prodávaný škodovácký vůz získal v prvním ročníku ekologické soutěže China Eco-Car Assessment Programme zlatou medaili. Hodnoceným vozem byla konkrétně Octavia 1,4 TSI s automatickou dvouspojkovou převodovkou (DSG).

Zabodovala především díky nízké spotřebě a emisím, stejně jako díky špičkovým výsledkům v oblasti kvality vzduchu uvnitř vozu a vnitřní hlučnosti, což byly nakonec také hlavní hodnocené parametry v soutěži. Bonusové body má Octavia také za recyklovatelnost materiálů používaných při výrobě. 85 procent materiálů lze na konci životního cyklu opět použít.
Ocenění se navíc dočkal i efektivní výrobní systém čínského závodu společnosti SAIC Volkswagen, kde se model Octavia vyrábí.

Za program, který Octavii ocenění udělil zodpovídá Čínské centrum automobilové techniky a výzkumu. Škoda má tak v ruce další trumf, jak se pokusit zvýšit prodeje v říši středu. Ne tedy, že by to přímo potřebovala. Jen za prvních 11 měsíců letošního roku zde bylo totiž prodáno 137 600 Octavií.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close