Nový Nissan Micra se u nás ještě neprodává. Kolik stojí v Německu?

Konfigurátor či ceník nového Nissanu Micra byste na stránkách českého zastoupení značky hledali marně. V západní Evropě už jej ale objednat lze a jsou tedy známé i jeho ceny. Jistě porovnatelné nabídky budou na západ od našich hranic. Jaká je tedy cena nového malého Nissanu v Německu?

Inu, dost sebevědomá. Jedná se o nový a podle všeho celkem povedený model. Pro značku jde o přelom a základní cena 12 990 eur (cca 350 000 Kč) se jeví dost vysoká. Obzvláště v případě, když zjistíte, že rádio a klimatizaci naleznete až ve druhém stupni Visia Plus. Ta ovšem vyjde na 14 590 eur (cca 394 000 Kč).

Výbavový stupeň Acenta přidává sedmipalcový dotykový displej s multimediálním systémem, pětipalcový TFT displej palubního počítače a zpětná zrcátka lakovaná v barvě vozu. To už ale zájemce musí z kasičky vysypat 15 990 eur (cca 432 000 Kč). A to se stále bavíme o základním litrovém zážehovém motoru o výkonu 73 koní.

Ten neseženete ve spojení se dvěma nejvyššími výbavami. Základem pro stupeň N-connecta je známý přeplňovaný tříválec 0,9 litru (66 kW), který Nissan nazývá IG-T. V této výbavě naleznete automatickou klimatizaci, navigaci nebo šestnáctipalcová kola z lehkých slitin. To vše za 18 590 eur (cca 502 000 Kč).

Nissan Micra 5. generace, zdroj: Nissan

Vrcholem je pak výbava Tekna. Její součástí jsou vyhřívaná přední sedadla, o palec větší litá kola, parkovací kamera, systém Nissan Safety Shield s 360° v horním pohledu na vůz a zpropagovaný audiosystém Bose. Cena? 19 990 eur (cca 540 000 Kč).

Zdá se vám to moc? I mně. Lze předpokládat, že ceny na našem trhu, které by měly být zveřejněny v nejbližších týdnech, budou ležet o něco níže. Jinak by Nissan dost těžko hledal zájemce o (sice) nový vůz, který podle prvních zahraničních testů dobře jezdí, ale úplně jasnou špičkou ve svém segmentu není. Svůj díl viny na tom nese zatím velmi omezená paleta motorů, kterou kromě výše zmíněných zážehových doplňuje i vznětová patnáctistovka dCi.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close