Novinky u Dacie: Duster s automatem a Logan MCV Stepway

Není tak dávno doba, kdy na billboardech propagujících rumunskou automobilku Dacia “svítil” nápis “nejmladší modelová řada na trhu”. Dynamiku automobilového trhu ale překonává snad pouze ten se smartphony, a tak jsou dnes auta budgetové značky vesměs šedými myškami. Změnu měl přinést nedávný facelift Loganu a Sandera a nyní také drsnější vzhledu Loganu MCV a novinka v útrobách pomalu končícího Dusteru.

Dacia Logan MCV Stepway, foto: Dacia

Dacia Logan MCV Stepway, foto: Dacia

Logan MCV Stepway

Oplastované a zvýšené kombíky jsou v kurzu. Nejde o takovou masovku jako v případě SUV, ale i řada zájemců o kombi chce světu ukázat , že žije aktivně. Dacia na tuto notu před lety vsadila verzí Sandero Stepway, a protože se jedná o velmi úspěšný model, Logan MCV Stepway je nabíledni. Rumunská automobilka jej představila před pár dny v Ženevě. Pohon všech kol však nečekejte. Zvýšenou průchodnost terénem zajišťuje o 5 centimetrů větší světlá výška. Nový je i agresivní design litých kol a provedení interiéru. Co se výbavy týče, verze Stepway bude i v tomto případě de facto vrcholem nabídky.

Dacia Duster, zdroj: Dacia

Dacia Duster, zdroj: Dacia

Duster s automatem

Druhá novinka je již dlouho avizovaná. Dacii Duster lze nově pořídit i s automatickou převodovkou. Narozdíl od menších sourozenců se jedná o šestistupňovou dvouspojku EDC. Dostupná ale bude pouze ve spojení s agregátem 1.5 dCi (80 kW), s pohonem předních kol a v nejvyšší výbavě Outdoor. Zákazník za tuto kombinaci zaplatí 424 900,- Kč. Příplatek za automat tak činí 35 000,- Kč. SUV, jehož druhá generace bude představena ještě letos, si tímto prvkem rozšiřuje zákaznické obzory. Pozice nejprodávanějšího vozu třídy, která Dusteru nově patří, se prostě neudrží sama.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close