Nové SUV značky Kia ponese název Seltos

SUV není nikdy dost. Můžeme si o nich myslet, co chceme, ale pro automobilky jsou nyní asi nejlepší cestou k zisku. Jinak si nelze vysvětlit jejich mohutnou ofenzivu v této subkategorii, kdy si jednotlivé modely v portfoliu výrobců začínají konkurovat. Králem mezi producenty pseudoterénních vozů se nejspíše brzy stane Kia. Ta vedle Stonicu, Sportage, Sorenta a nově i crossoveru XCeed nabízí (v Evropě pouze elektrický) model Soul a chystá další globální SUV. Nyní přišla s informací, že ponese název Seltos, kterou doplnila prvním snímkem.

Tento název vychází z řecké mytologie. Celtos byl syn Hérakla. Písmeno S na začátku pak propůjčilo anglické označení pro rychlost, tedy speed. Zda bude, co do velikosti, Seltos synem Sportage nebo spíše Sorenta, zatím jasné není, vypadá to spíše na první variantu.

Kia Seltos, foto: Kia

Kia Seltos, foto: Kia

Designově i funkčně má novinka mířit na generaci mileniálů. Oficiální tisková zpráva uvádí, že kompaktní karoserie spojí schopnosti a prostornost SUV s rafinovaným sportovním designem. Ten má reprezentovat především dlouhá kapota, výrazné prolisy, zužující se prosklení v boční části vozu nebo imitace tlumičů výfuku.

Na mladé Kia cílí i uvnitř vozu. Na palubě bude možné nalézt snad veškeré výdobytky moderní techniky a konektivity. Vše orámuje obří, více než desetipalcový displej informačně-zábavního systému.

Model Kia Seltos bude, stejně jako crossover XCeed, odhalen ještě v červnu. Prodávat se brzy začne doma v Koreji, ale i do dalších regionů dorazí ještě letos.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close