Nové simply clever řešení: Škoda usnadní dolévání kapaliny do ostřikovačů

Dnešní moderní auta už svého provozovatele moc servisních úkonů dělat nenechají. Pohonné jednotky jsou tak složité, že jim neškolený zásah může jedině ublížit, díly tak precizní a přesné, že s nimi bez patřičného nářadí nepohnete. Ještě nedávný kolorit výměny žárovek znesnadňuje stále mizernější  přístup k paticím a v poslední době i nástup xenonové a LED technologie. Většina z nás tak už pouze kontroluje stav pneumatik a hladinu oleje a kapaliny do ostřikovačů. Výměnu resp. dolití pak vyjma krizových situací praktikujeme jen u posledně jmenovaného. A tuto činnost nám chce Škoda zjednodušit svým posledním simply clever řešením.

Toto anglické označení možná u řady lidí sklízí posměch. Faktem ale je, že vždy jde o vychytávku, kterou uživatel vozu musí ocenit. Kvůli škrabce v hrdle palivové nádrže nebo deštníku pod sedadlem si auto nikdo nekoupí. Když už ho však pár let vlastní, utvrdí ho tyto drobnosti o jeho dobrém výběru. Mladoboleslavská automobilka se dnes honosí celkem šedesátkou důmyslností. Označení simply clever přitom poprvé použila v roce 2003 v souvislosti s uvedením studie malého MPV Roomster.

Simply clever integrovaný trychtýř do uzávěru nádržky ostřikovačů, foto: Škoda auto

Simply clever integrovaný trychtýř do uzávěru nádržky ostřikovačů, foto: Škoda auto

A integrovaný trychtýř do uzávěru nádržky ostřikovačů do party ostatních simply clever řešení jednoznačně zapadne také. Vždyť všichni víme, že právě rozšířené hrdlo je vždycky jinde, než jej zrovna hledáme, a část drahocenného obsahu žluté či modré barvy tak s kanystru zteče na blatník. Tak tomu je teď u Škodovek konec.

Novinka bude poprvé k dispozici jako součást standardní výbavy hatchbacku Scala a SUV Kamiq. V budoucnu se jí ale dočkají všechny modely značky. Zároveň bude možné ji pořídit i coby originální příslušenství pro všechny starší vozy.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close