Nové rodinné auto s klimatizací za 300 000,- Kč?

I za tři sta tisíc se dnes dá koupit nový vůz aspirující na první (a jediné) auto pro menší rodinu. Je však třeba nemít přehnané nároky. My se omezíme na klimatizaci, bez níž je zejména v létě převoz rodiny na delší vzdálenosti utrpením. Nad jakými konkrétními nabídkami by člověk hledající nové rodinné auto měl uvažovat především?S touhou koupit nový vůz s ne zrovna nejnaditější peněženkou je vždy dobré zavítat do autosalonu, kde se prodává Dacia. I v tomto případě to má smysl. Nejnižší cenu zaplatíte za Logan MCV. Na klimatizaci dosáhnete ve výbavě Arctica za 221 900,- Kč. Kompaktní praktické kombi je ale nyní dostupné i ve výbavě Stepway Outdoor. Za 70 tisíc navíc dostanete velkou porci stylu nebo multimediální systém s navigací.

inzerce


Dacia Logan MCV Stepway, foto: Dacia

Dacia Logan MCV Stepway, foto: Dacia

Do 300 tisíc korun se vejdete i pokud sháníte něco většího. Dacia Lodgy ve výbavě Arctica s nijak podměrečnou šestnáctistovkou vyjde na 277 900,- v případě pětimístné verze. Za další dvě místa k sezení si připlatíte 15 000,- Kč.

Dacia Lodgy, zdroj: Dacia

Dacia Lodgy, zdroj: Dacia

Smysl pak moc nedává osobní dodávka Dokker, která je v obdobné specifikaci o 10 000,- Kč levnější, ale také menší. Leda byste lpěli na přeplňovaném motoru, protože Dacia Dokker ve výbavě Arctica se do 300 000,- Kč  vejde i s motorem 1,2 TCe. V kapse vám zbyde 2 100,- Kč.

Dacia Dokker, zdroj: Dacia

Dacia Dokker, zdroj: Dacia

Jako rodinný pracant ale poslouží i nejstylovější ze všech rumunský vozů – Dacia Duster. V jeho případě hovoříme o výbavovém stupni Cool a pohonu atmosférickou šestnáctistovkou za 290 900,-Kč.

Dacia Duster, zdroj: Dacia

Dacia Duster, zdroj: Dacia

A když už budeme vybírat Dacii, byla by škoda vynechat koncernového příbuzného Renault Clio Grandtour. Malé kombi vyniká především designem a bohatou výbavou. Za 294 900,- můžete mít toto auto ve výbavě Limited, která zahrnuje například automatickou klimatizaci, dešťový senzor, šestnáctipalcová kola a LED  světla.

Renault Clio Grandtour (2013), foto: Renault

Renault Clio Grandtour (2013), foto: Renault

Nové rodinné auto do 300 000,- Kč ale můžete hledat i v jiných francouzských showroomech. U Peugeotu na vás čeká praktický sedan 301. Ten prošel nedávno faceliftem, který mu výrazně pomohl setřást levný vzhled a nyní vypadá k světu. Za 295 000,- Kč jej můžete mít se základním motorem o objemu 1,2 litru ve vyšším výbavovém stupni Allure, tedy například s litými koly a tempomatem.

I jeho dvojče - Peugeot 301 prošlo nedávno faceliftem. Základ ve výbavě Active vyjde na 269 000,- Kč a Allure o 15 tisíc více. Výbava se Citroënu podobá také, takže záležíhlavně na osobních preferencích. foto: Peugeot

foto: Peugeot

Jeho dvojče Citroën C-Elysée je na tom podobně s cenou, výbavou i faceliftem. Druhý výbavový stupeň se tu nazývá Shine a vyjde na 275 500,- Kč. To tedy v tom případě, že máte jiný vůz, který dealerovi nabídnete do akce Šrotovné, v jejímž rámci jsou vozy o 30 000,- zlevněny.

Citroën C-Elysée, foto: Citroën

Citroën C-Elysée, foto: Citroën

A když jsme u levných sedanů, nejde nezmínit Fiat Tipo. V jeho případě se však bavíme o základní výbavě Tipo, která při volbě pohonu atmosférickou čtrnáctistovkou vyjde na 285 000,- Kč.

Fiat Tipo, foto: Fiat

Fiat Tipo, foto: Fiat

Ne, nezapomněl jsem na Škodu. Fabia Combi ve výbavě Trumf vyjde na 274 900,- Kč. Jako nové rodinné auto jistě poslouží dobře a zbývajících 25 100,- Kč snadno investujete, pokud využijete tradičně bohatý škodovácký seznam příplatkové výbavy.

Škoda Fabia Combi Trumf, foto: Škoda

Škoda Fabia Combi Trumf, foto: Škoda

Pospíšit byste si měli k Opelu. Ten doprodává malé MPV Meriva. Budete-li mít štěstí, natrefíte na výbavu Smile, která obsahuje to základní a s atmosférickým motorem o objemu 1,4 litru vyjde na 294 900,- Kč.

Opel Meriva, foto: Opel

Opel Meriva, foto: Opel

Malá bomba však přichází na závěr. Jediný kompakt ve výčtu, který nebyl stavěn s důrazem na nízkou cenovku, je Kia Cee´d. Model už má svoje odžito a v Korejci pracují na jeho nástupci. Nyní však v akci koupíte tento vůz se základní čtrnáctistovkou a v základní výbavě Comfort za 299 980,-Kč.

Kia Cee´d. foto: Kia

Kia Cee´d. foto: Kia

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close