Nové Mitsubishi ASX dorazí na náš trh na jaře 2023

V dnešní době je velmi těžké udržet na trhu model, který oproti běžnému přibližně šestiletému cyklu výrazně přesluhuje. Daří se to vlastně jen dvěma japonským automobilkám. Mazda dlouho piplá nástupce již dvakrát modernizované Šestky a Mitsubishi nás pomalu připravuje na příchod nového ASX. Tomu stávajícímu se do důchodu vážně nechce. V ceníku jej najdeme od roku 2010 a dvě modernizace v letech 2012 a 2016 mu dodaly na šmrncu. V kombinaci s osvědčenou technikou a solidní cenou si zákazníky snadno najde. Ale co novinka?

Mitsubishi ASX nové generace nahradí současný model, který byl jedním z prvních SUV v nově se formujícím segmentu a zařadil se mezi nejúspěšnější modely značky Mitsubishi posledních let, Vždyť se ho zatím prodalo bezmála 380 000 vozů.

Mitsubishi ASX 2023, foto: Mitsubishi

Mitsubishi ASX 2023, foto: Mitsubishi

ASX nové generace, spadající do samotného středu oblíbeného segmentu kompaktních SUV, nabídne kompletní balíček výbavy včetně nejnovějších technologií a ucelené nabídky pohonů – zahrnující plug-in hybridní (PHEV) a hybridní (HEV) ústrojí. Dále tak víme, že nové ASX bude postaveno na podvozkové platformě CMF-B aliance Renault-Nissan-Mitsubishi a vyrábět se bude ve španělském závodu Valladollid automobilky Renault.

„Mitsubishi Motors se chlubí bohatou tradicí v segmentu SUV a také bylo prvním výrobcem, který uvedl plug-in hybridní SUV, tedy Outlander PHEV a nyní Eclipse Cross PHEV. Obliba kategorie SUV v Evropě neustále roste, a jelikož se plug-in hybridy stávají mainstreamovou záležitostí, jsme připraveni navázat na tyto tradice příští generací modelu ASX. Těšíme se, až našim současným i budoucím zákazníkům nabídneme vysoce konkurenceschopnou novinku v naší modelové nabídce,“ komentuje Frank Krol, prezident a generální ředitel Mitsubishi Motors Europe.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close