Nové Hyundai Sonata je venku. Možná nahradí i40

Na přelomu milénia tvořil vrchol korejské nabídky na našem trhu sedan Hyundai Sonata. Vůz střední třdy, možná o malinko větší, najdete na řadě trhů stále, ale v Evropě jej vystřídal ten s označením i40. Na konci svého výrobního cyklu jsou nyní oba modely. Zatímco na novou i40 (možná marně) čekáme, nová Sonata se před časem ukázala.

Hyundai Sonata MY2020, foto: Hyundai

Hyundai Sonata MY2020, foto: Hyundai

Zatím tedy pouze na prvních snímcích a s prvními informacemi. Auto mezigeneračně narostlo do délky i šířky, naopak snížení střechy přineslo dynamičtější dojem ze vzhledu vozu. Téměř pětimetrový sedan ale rozhodně nelze spojovat s přídavným jménem sportovní. Boční silueta, splývavá záď a zajímavé linie na přídi zasahující až do kapoty možná nějakou tu dynamiku evokují, auto je to však každým coulem elegantní. Vše podtrhuje zlatá barva, v níž Hyundai svou novinku prezentuje. Na druhou stranu, nepřijde vám, že jste tu záď už někdy viděli? Možná také nosila stylizované H ve znaku.

Hyundai Sonata MY2020, foto: Hyundai

Hyundai Sonata MY2020, foto: Hyundai

Uvnitř, soudě podle prvních snímků, situace pokračuje. Kůže barvy medu rámuje útulné prostředí, byť textura některých šedých plastů působí na první pohled poněkud lacině. Evidentně pohodlná křesla, příjemně tvarovaný volant nebo velký displej multimediálního systému vše vrací do tradičních kolejí.

Hyundai Sonata MY2020, foto: Hyundai

Hyundai Sonata MY2020, foto: Hyundai

Možná natolik tradičních, že se objeví nápad tohle auto nabízet i v Evropě. Smysl by to mělo, neboť střední třída dlouhodobě strádá a s puncem budgetového řešení to v ní Hyundai nemá lehké. Takto by si významně ušetřilo náklady na vývoj. Jenom ten motorový základ v podobě zážehového atmosférického čtyřválce o objemu 2,5 litru by asi bylo třeba vyměnit. Ale přeplňovaných jednotek mají Korejci v portfoliu dostatek. Možná tak přijde následovník cesty Toyoty s modely Avensis a Camry. Uvidíme…

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close