Nové auto s klimatizací za 200 000,- Kč?

Zájemci o inovaci vozového parku s dvousettisícovým rozpočtem obvykle sahají po pár let staré ojetině. Je-li vám však cizí dělání dojmu pětiletým Mondeem či podobně starou Octavií a sháníte nové auto s klimatizací za 200 000,- Kč, protože záruka a pocit z nového vozu jsou pro vás klíčové, přinášíme právě pro vás sondu do aktuální situace na trhu.O širokou nabídku se skutečně nejedná. Paradoxně smůlu máme u nejmenší Dacie. Manuální klimatizace je součástí výbavového stupně Arctica, který v případě Sandera vychází na 206 900,- Kč. To sedan Logan je o sedm tisíc levnější a za 199 900,- Kč vám bude říkat pane vůz s autorádiem, předními okny “v elektrice”, elektricky nastavitelnými a vyhřívaným zrcátky, asistentem rozjezdu do kopce a samozřejmě zmiňovanou klimatizací. Velký kufr navíc z Loganu dělá jediné opravdu rodinné auto v tomto výčtu, i když atmosférickému litru množstvím zavazadel radost neuděláte.

Dacia Logan, foto: Dacia

Dacia Logan, foto: DaciaNové auto s klimatizací za 200 000,- Kč dostanete i u Toyoty. Tedy alespoň v případě, že dealerovi necháte na protiúčet váš stávající vůz. V takovém případě totiž kromě akční ceny Benefit dostanete další slevu 20 000,- Kč a cílovou částku o sto korun podstřelíte. Půjde o hatchback Aygo ve výbavě X s packetem Comfort poháněný litrovou jednotkou. Ve voze potěší asistent rozjezdu do kopce a rádio, jinak je ale výbava Dacie bohatší. Praktiky nenadchne ani opěradlo zadní lavice sklopitelné pouze vcelku.

Toyota Aygo, foto: Toyota

Toyota Aygo, foto: Toyota

Fiat se své pověsti budgetové značky drží nejen modelem Tipo. Stále má v nabídce na poměry A segmentu velmi praktickou Pandu. Klimatizaci naleznete až ve druhém výbavovém stupni Plus, který vyjde o 25 tisíc korun přes limit. Skladové vozy se však do magické hranice vejdou.

Fiat Panda, foto: Fiat

Fiat Panda, foto: Fiat


Budete-li mít velké štěstí, můžete narazit ještě na zapomenutou skladovou Kiu Picanto minulé generace. O výbavě však v tomto případě nemá smysl moc psát, protože ta se u skladovek liší kus od kusu. Faktem je, že klimatizace by chybět neměla.

Kia Picanto, foto: Kia

Kia Picanto, foto: Kia

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close