Nové auto bez starostí? Zkuste operativní leasing

Existuje pořekadlo, které praví, že nejhůře investované peníze jsou ty do automobilu. Pro milovníky vůně benzinu či nafty je to o to smutnější, že tomu tak vážně je. Před koupí nového auta věnujete desítky hodin pročítání odborných periodik, internetových diskusí, obrázků a nakonec i návštěvám autosalonu jednotlivých značek. Volíte mozkem, srdcem, peněženkou, abyste si nakonec vybrali auto, jehož hodnota třeba už po pěti letech klesá na méně než polovinu. 

A pořízením auta výdaje s ním spojené nekončí. To máte povinné ručení, havarijní pojištění, pravidelné prohlídky, neplánovaný servis,… Takto bychom mohli parafrázovat hlášku z legendárního filmu Na samotě u lesa dále. Zatímco konečnou cenu auta vidíte na faktuře, na kolik vás vyjde třeba servis nebo pojištění, se obvykle dozvíte až později. A to nemluvíme o strašáku, který se nazývá půjčka na auto, resp. úroky. Řešení tu ale je a nazývá se operativní leasing.

Volkswagen Arteon, foto: Volkswagen

Volkswagen Arteon, foto: Volkswagen

Pod tímto označením se skrývá dlouhodobý pronájem vozu, který dostanete jako nový a platíte za něj několik tisícovek měsíčně. V ceně je nejen samotná pořizovací hodnota vozu, resp. její pokles během doby, po kterou automobil využíváte, ale i zákonné a havarijní pojištění a veškerý servis. Uživatel auta se tak pouze musí vzdát pocitu, že něco vlastní, a samozřejmě platit za pohonné hmoty. Jedná se tak o poněkud jinou situaci, než když kupujete auto na splátky.

Na druhé straně získáte spoustu výhod. V první řadě je to klid při výběru. Nemusíte se strachovat, jestli zvolíte spolehlivý vůz, servisní náklady totiž nehradíte. Operativní leasing je tak vhodný zejména pro ty, kteří svoje auto nechtějí příliš řešit, ale zároveň chtějí či potřebují jezdit novým autem. Často tuto službu využívají manažeři nebo podnikatelé, protože jim šetří čas a zároveň umožňuje mít vždy po ruce dostatečně reprezentativní automobil. Takhle žijí úspěšní lidé! A nakonec náklady spojené s operativním leasingem uplatní při optimalizaci daňového základu.

Volkswagen Tiguan R-Line, foto: Volkswagen

Volkswagen Tiguan R-Line, foto: Volkswagen

Dobrou zprávou je, že situace na trhu se za posledních několik let významně zlepšila. Na první podobné nabídky jsme si museli oproti západu počkat. Dnes se však i díky velkému zájmu firemních zákazníků nemusíme spoléhat na oficiální zastoupení automobilek, neboť už i u nás působí řada firem specializujících se na tento produkt. Ty obvykle nabízejí ty nejžádanější modely. Není tak problém mít na operativní leasing Volkswagen Golf, Hyundai i30 nebo Škodu Octavii. Pestrá je však i nabídka prémiovějšího zboží. Mezi častá auta na leasing patří například ta od značek Audi, Jaguar nebo BMW.

Důležité je však i vybrat správnou společnost. Kromě referencí od spokojených zákazníků prozradí leccos i solidně zpracované webové stránky, ve kterých se uživatel snadno zorientuje a najde vše, co potřebuje, zejména kontaktní informace a bližší podmínky, za nichž je operativní leasing nabízen. Když najdete podobně přehledné webovky, jako má například společnost Driveto.cz, je i samotný výběr pronajímaného auta radost.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close