Nová Toyota Corolla už existuje i jako sedan

První se světu ukázal hatchback, kombi už také nějaký ten týden známe, ale sedan dosud chyběl. Přitom je to právě tříprostorová karoserie, která se hrdě ke jménu Toyota Corolla v Evropě hlásí i dnes. A právě verze sedan je celosvětově ta nejprodávanější. V Číně proběhla premiéra příští generace vozu Toyota Corolla sedan.

Technicky se toho oproti hatchbacku a kombi mnoho nemění. Zůstává platforma TNGA, přeplňovaná dvanáctistovka i dvojice hybridních ústrojí. Oficiální tisková zpráva tedy hovoří jen o hybridní osmnáctistovce a vylepšené zážehové šestnáctistovce. Její uvedení na západoevropský trh by však bylo překvapením, stejně jako absence dvou výše zmíněných jednotek.

Toyota Corolla sedan (2019), foto: Toyota

Toyota Corolla sedan (2019), foto: Toyota

Naopak po designové stránce nejde pouze o nějaký hatchback s batohem. Přesně v duchu posledních generací sedan vypadá jako svébytný model. Šmrnc a šťáva mu rozhodně nechybí, i když i díky propagační stříbrné barvě jde o nejusedlejší karosářskou verzi. Takový už bývá osud sedanů.

Toyota Corolla sedan (2019), foto: Toyota

Toyota Corolla sedan (2019), foto: Toyota

Příbuznost s ostatními verzemi poznáte ihned po usednutí do interiéru. Ten je zcela stejný jako v kombi a hatchbacku. I v případě sedanu tak platí, že nová Toyota Corolla je vážně příjemným místem k žití, kde posádku obklopí nejen příjemné materiály, ale i moderní tvary, kterým k solidnímu dojmu pomáhá i kvalitní zpracování.

Toyota Corolla sedan se v nejbližších týdnech začne montovat v závodě největší japonské automobilky v Turecku. Na trh se dostane v první čtvrtině roku 2019.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close