Nová Škoda Superb jde na dračku. Prodalo se již 100 000 kusů

Mladoboleslavská značka může slavit. Má za sebou první výrobní jubileum třetí generace vlajkové lodi Superb. Pro automobilku jde o významný milník – z výrobní linky sjelo již 100 000 vozů, a to za pouhých 15 měsíců produkce. Výroba Superbu III byla zahájena teprve v březnu 2015.

Vyrábí se u nás i v Číně

Jubilejní Škoda Superb s pořadovým číslem 100 000. vyjel z montážní linky v Kvasinách. Kromě domovského závodu se tento model vyrábí také v Číně, kde lokální produkci zajišťuje závod společnosti SAIC Volkswagen ve městě Nanjing.

Podle představitelů automobilky se Superb adaptoval na všech trzích. Na tom Evropském se během prvního kvartálu prodalo téměř 22 000 Kusů, což znamená meziroční nárůst o 85 %. Lepší byl jen koncernový sourozenec VW Passat postavený na identické architektuře MQB.

Škoda Superb

Počet vyrobených Superbů se blíží k milionu

Automobilka Škoda oživila označení Superb v roce 2001. První generace byla postavena na technickém základu Volkswagenu Passat B5 a odkazovala na reprezentativní limuzínu Škoda 640 Superb, která se vyráběla ve 30. a 40. letech minulého století.

První generace Škody Superb byla vyráběna pouze ve verzi sedan. Druhá generace nabídla také liftback a kombi. Škoda Superb Combi je ostatně k mání i v aktuální generaci, a to od června roku 2015. Celkový počet vozů vyrobených od roku 2001 již pokořil hranici 850 000. Škodě se však daří i v souvislosti s ostatními modely – velký rozruch způsobila také nová Škoda Fabia.

Škoda Superb

V Kvasinách se bude vyrábět Kodiaq a SUV značky Seat

Start výroby Superbu byl pro závod v Kvasinách významnou událostí. Vyžádal si nemalé investice – jen nová svařovna stála 1,7 miliardy korun. V továrně nyní vrcholí přípravy na výrobu nových SUV Kodiaq a modelu Ateca pro Seat. Výrobce plánuje další investice a do roku 2018 rozšíří výrobní kapacitu závodu na 280 000 auto ročně. Tím vytvoří i 2000 nových pracovních míst.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close