Nová Mazda 3 se ukáže ještě v listopadu

Současná ikona mezi sportovně laděnými kompaktními hatchbacky projde velmi záhy generační obměnou. Současná Mazda 3 se doprodává a všichni fanoušci hirošimské automobilky již lačně vyhlížejí autosalon v Los Angeles. Právě kalifornská autoshow startující novinářskými dny 28. a 29. listopadu se stane místem premiéry generace nové.

Mezitím nás Japonci napínají jako struny. S poodhalováním novinky vlastně začali již konceptem KAI. Ten prokázal, že v Hirošimě jsou se vzhledem svého současného bestselleru spokojeni a příští model mu bude podobný. Základní proporce tak zůstanou, stejně jako dynamický střih vozu, kterému propagační červená barva i nadále obrovsky sekne. To potvrdil i poslední snímek od Mazdy, který odhalil velkou část zádě nového hatchbacku a siluetu verze sedan. Jestli někomu dnešní Mazdy přijdou málo asertivní, počkejte si na konec listopadu, až uvidíte ty příští.

Mazda 3 2019, foto: Mazda

Mazda 3 2019, foto: Mazda

Skvělou zprávou je i fakt, že Mazda zůstává  věrná atmosférickým jednotkám. Přeplňování nadále najdete pouze u vznětových jmotorů. V jejich případě bude novinkou v útrobách vozu Mazda 3 šestnáctistovka, která má nahradit odcházející jednotku o decilitr menší. Naopak zážehová část spektra by měla zůstat minimálně dočasně stejná.

Největší novinka v portfoliu agregátů by se měla objevit příští rok. Půjde o dlouho avizovaný zážehový Skyactiv-X schopný v některých jízdních režimech pracovat na principu motoru vznětového. Mazda tak dále hodlá pilovat účinnost klasických spalovacích motorů namísto vstupu do vod elektromobility. I když i s ní začíná pomalu koketovat. Kdyby tak podobnou koketerii provozovala i v případě antikorozní ochrany karoserie…

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close