Nová Mazda 3 (2019): První stacionární test

Jak jste na tom se španělštinou? Možná by bylo fajn oprášit její základy, neboť na Youtube kanálu Mexičana Davida Gonzaleze najdete první prohlídku nového sedanu Mazda 3. V Evropě jej zatím do ruky nedostali ani novináři, natož první zákazníci. V Mexiku, kde se japonský kompakt také vyrábí, je ale situace zřejmě jiná, takže právě odsud míří do světa první nearanžovaná prohlídka další generace Trojky.

A jaká je? Podle všeho parádní. David Gonzalez prošel jeden z vrcholných výbavových stupňů, který pouze dokázal to, co předestřeli žurnalisté pozvaní na oficiální premiéru. Exteriér vypadá dravě, dokazuje souvislost s předchozím modelem a sluší mu i tmavě šedá metalíza.

Mazda 3 (2019), foto: Mazda

Mazda 3 (2019), interiér vypadá takřka prémiově, foto: Mazda

To uvnitř došlo k větším změnám. Už poněkud zastaralé tvary i materiály nahrazuje něco, co lze podle videa nazvat pokusem o prémii. Krásné detaily, mohutné použití kůže i na palubní desce a typologická sladěnost. Ta zejména výtvory Mazdy v posledních letech často opouštěla a je dobré vědět, že nová Mazda 3 je v tomto směru krokem kupředu.

Mazda 3 (2019), foto: Mazda

Mazda 3 (2019), foto: Mazda

Škoda jen, že se autor videa s vozem nemohl projet. Motory Skyactiv jsou totiž pohlazením po duši každého milovníka starých dobrých automobilových časů. No, snad příště.

inzerce

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.