Nová Mazda 3 (2019): První stacionární test

Jak jste na tom se španělštinou? Možná by bylo fajn oprášit její základy, neboť na Youtube kanálu Mexičana Davida Gonzaleze najdete první prohlídku nového sedanu Mazda 3. V Evropě jej zatím do ruky nedostali ani novináři, natož první zákazníci. V Mexiku, kde se japonský kompakt také vyrábí, je ale situace zřejmě jiná, takže právě odsud míří do světa první nearanžovaná prohlídka další generace Trojky.

A jaká je? Podle všeho parádní. David Gonzalez prošel jeden z vrcholných výbavových stupňů, který pouze dokázal to, co předestřeli žurnalisté pozvaní na oficiální premiéru. Exteriér vypadá dravě, dokazuje souvislost s předchozím modelem a sluší mu i tmavě šedá metalíza.

Mazda 3 (2019), foto: Mazda

Mazda 3 (2019), interiér vypadá takřka prémiově, foto: Mazda

To uvnitř došlo k větším změnám. Už poněkud zastaralé tvary i materiály nahrazuje něco, co lze podle videa nazvat pokusem o prémii. Krásné detaily, mohutné použití kůže i na palubní desce a typologická sladěnost. Ta zejména výtvory Mazdy v posledních letech často opouštěla a je dobré vědět, že nová Mazda 3 je v tomto směru krokem kupředu.

Mazda 3 (2019), foto: Mazda

Mazda 3 (2019), foto: Mazda

Škoda jen, že se autor videa s vozem nemohl projet. Motory Skyactiv jsou totiž pohlazením po duši každého milovníka starých dobrých automobilových časů. No, snad příště.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close