V Nošovicích začali montovat ostré Hyundai i30 N

Automobilka Hyundai přichází na trh s modelem i30 N. Ostrá varianta kompaktního hatchbacku bude mít motor 2.0 Turbo v benzínové variantě. Oproti klasické verzi se bude lišit také podvozkem, brzdami, sedačkami, interiérem i některými karosářskými díly. Do konce letošního roku se v nošovické továrně vyrobí 1 450 kusů, které poputují především do Německa a Velké Británie, kde je o vůz velký zájem.

Autorem Hyundai i30 N je Albert Biermann, slavný konstruktér vozů BMW divize M, který v roce 2015 přišel do společnosti Hyundai Motor Group, aby se ujal výroby vysokovýkonných vozidel. Model i30 N je jeho prvním dílem v barvách korejské automobilky. Sportovní hatchback je třetí variantou modelu Hyundai i30, vyráběného v závodě Hyundai v Nošovicích. Největší podíl mezi zde vyráběnými auty má model Tucson (68 %), následován i30 (24 %) a ix20 (8 %). V letošním roce opustilo nošovickou továrnu už více než čtvrt milionu automobilů.

Hyundai i30 N, foto: Hyundai

Hyundai i30 N, foto: Hyundai

Hyundai s i30 N nemá v plánu dramaticky zvyšovat objem prodejů. Hot hatch má spíše vydat jasný vzkaz konkurentům na evropském trhu. „Model i30 N je především otázkou image značky Hyundai. Chceme tímto vozem jasně ukázat, že i naše značka dokáže vyrobit krásný a zároveň prvotřídní sportovní vůz, který může směle konkurovat ostatním automobilovým značkám,“ říká Dongwoo Choi, Prezident Hyundai Motor Manufacturing Czech.

Hyundai i30 N, foto: Hyundai

Hyundai i30 N, foto: Hyundai

Do konce roku 2017 se vyrobí 1 450 vozů i30 N a většina z nich skončí na západoevropských trzích. „O model i30 N je zájem zejména v Německu, kde se prvních sto kusů předprodalo za 48 hodin, a dále také ve Velké Británii,“ dodává Petr Vaněk. Německý a britský trh patří mezi destinace, kam se automobily Hyundai vyráběné v Nošovicích vyváží nejvíce. V České republice zůstane pouze 5 % vyrobených vozů, zbytek putuje do 66 zemí světa.

zdroj: Hyundai Manufacturing Czech

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close