Nevoní vám elektromobily? Děti v nich jezdí už roky a jsou super!

Jestli něco v současnosti rozděluje motoristickou komunitu na dva nesmiřitelné tábory, je to pohled na elektromobilitu. Zatímco jedni elektroauta vzývají jako posly z budoucnosti, druzí jim nemohou přijít na jméno. Tato debata tedy potřebuje trochu odstupu a nadhledu. Nebo že by podhledu? Malé děti totiž v elektromobilech jezdí už hezkou řádku let a pořádně je to baví!

Elektrická autíčka vždy byla snem všech malých kluků. Minimálně mým tedy ano. Mít vlastní Jeep, BMW nebo Toyotu Tundru, jen v menším vydání, než které vídám na silnicích, to mi prostě nedalo spát. Nutno říct, že tenhle vánoční dárek jsem nikdy pod stromečkem nenašel. Tím víc ale řeším, jestli by ho ocenily moje děti. Já jako táta určitě. Dnešní elektrická autíčka pro děti totiž mají například i dálkové ovládání. Jistě, jeho hlavním účelem je bezpečnost, ale  vysílačka mi dává možnost si taky pohrát, když mi děti to jejich fáro taky půjčí.

Tyhle hračky mají v některých aspektech k opravdovým elektromobilům celkem blízko. Dávno je pryč doba, kdy měly tak slabé motory, že uvezly pouze jedno velmi malé dítě. Pokud si vyberete opravdovou kvalitu, dostanete stroj s nosností klidně 60 kilogramů, schopný uvézt i tři děti. Některé mají dokonce  pohon všech kol, přičemž každé kolo je poháněné svým vlastním elektromotorem. Výkon každého z nich snadno přesáhne 100 W, takže síly má takové auto opravdu dost. K tomu si přidejte legrácky, jako je klakson, USB či AUX vstupy, LED světla, podsvětlenou palubovku… Prostě hračka pro děti i jejich tatínky.

Kamenem úrazu by se mohla zdát údržba elektrického autíčka. Ta je ale v zásadě velmi jednoduchá. V podstatě stačí přečíst si manuál ke každému výrobku a držet se základních zásad práce s jinými bateriovými zařízeními. Existuje-li přitom jedna základní rada, pak zní: Udržujte vozítko v čistotě. Takový tereňák se venku snadno umaže a jeho rychlé očištění a vysušení je hlavním předpokladem k tomu, aby dlouho sloužily všechny jeho součásti.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close