Nejzábavnější auto za 200 000,- Kč? Ojetý Fiat 500 Abarth!

Malá auta je zábava řídit. Jsou čiperná, poslušná a pokud mají pod kapotou silnějšího svalovce, umí i pěkně kousat. A takový je Fiat 500 Abarth. Podvozek tvrdý jako prkno, kola v rozích karoserie, svalíky na ní a spousta spousta síly na takového pidižvíka. Doug DeMuro jej tak označil za nejzábavnější auto, které lze pořídit za 9 000 dolarů, tedy při dnešním kurzu přibližně za 200 000,- Kč. Souhlasíte?

Fiat 500 Abarth, foto: Fiat

Fiat 500 Abarth, foto: Fiat

Černý mrňous na videu přímo vybízí k osedlání. Koho nenaláká štír ve znaku, tomu se musí rozsvítit oči, když zaburácí výfuky. Máte-li v pořádku páteř, musíte mu dát pořádně napít. A to Doug DeMuro udělal. Přeplňovaná čtrnáctistovka pošle k předním kolům až 118 kW a jedenáct metráků těžký hatchback uhání stokilometrovou rychlostí ani ne 7,5 vteřiny po startu. O maximální rychlosti ani zrychlení to však není. To hlavní jsou kompaktní rozměry.

Výše sdílené video je tak seriózním testem malého Fiátku jako ojetiny. Jak si vedl? Podívejte se sami. Nejlepší rodinná ojetina to není, ale nejzábavnější způsob jak utratit výše zmíněnou částku prý ano. Nevládnete-li angličtinou, pusťte si automatický překlad. Těch pár přirovnání ale za nějaké to hledání ve slovníku stojí.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close