Nejpopulárnější auta za rok 2020? Škoda Octavia a dál…

Výběr ojetého vozu může být náročná disciplína. Je nutno zkoumat mnoho parametrů, ale pokud máte přehled o nejoblíbenějších vozech v České republice, tak vám to zaručeně velmi pomůže. I díky tomu byla provedena tato studie, která vám výběr usnadní. Možná díky tomu poznáte auta, která by vás předtím ani nenapadla. Při koupi auta se počítá, že ho majitel bude vlastnit několik let, právě proto by se samotný výběr neměl nikdy podceňovat.

Metodologie průzkumu

Od začátku ledna do konce prosince roku 2020 byla provedena důkladná studie nejvyhledávanějších aut v České republice. Analýza byla provedena z více jak půl milionu provedených reportů na webu carVertical. Neznamená to, že daná auta byla nejvíce prodávaná, ale že lidé zjišťovali a vyhledávali informace právě o níže uvedených modelech nejvíce. Z toho plyne, že uvedená auta byla v roce 2020 mezi lidmi v české republice nejpopulárnější. Možná budete překvapeni, protože česká auta nejsou v tomto žebříčku zastoupena tak, jak by se mohlo očekávat.

TOP 5 nejpopulárnějších modelů v České republice

Seznam těchto aut byl sestaven procentuálně, na základě počtu reportů daného modelu, v porovnání s celkovým počtem reportů různých modelů z webu carVertical. Na tomto webu si můžete spolehlivě, a z pohodlí domova zjistit kompletní historii různých vozidel. Právě díky tomu je tato studie založena na reálných informacích, a ne pouze na odhadech.

  1. Škoda Octavia – 10,92% ze všech reportů

Škoda Octavia

Tento model auta je v Česku nejpopulárnější. Na parkovištích nejčastěji parkují modely z roku 2016, 2008 a 2007. Toto auto je cenově velmi dostupné a nabízí širokou škálu různých doplňků. Především není náročné na opravu, protože se téměř v každém koutě České republiky nachází servis, který si se Škodovkou hravě poradí, a navíc je k dispozici mnoho náhradních dílů, právě díky tomu, že je to jeden z nejrozšířenějších modelů. Vyniká především svou praktičností a nízkou spotřebou paliva.

2. BMW 3 řady – 5,67% ze všech reportů

Na druhém místě se umístila oblíbená a prestižní německá značka BMW se svým modelem BMW 3 především z let 2007, 2006 a 2008. Výkonný motor, krásný dizajn, pohodlná jízda a tak trochu i punc originality dělá toto auto velmi oblíbeným. Spolehlivost německých vývojářů je zde určitě taky velmi klíčová i když na druhé straně mnoha lidem překáží zadní náhon kol a to především v zimních měsících. Každopádně co se velikosti týče, toto auto je prostorné a i dozadu se hravě vejde vyšší dospělí jedinec.

3. Volkswagen Golf – 4,72% ze všech reportů

Volkswagen Golf ´2017, zdroj: Youtube/carwow

Volkswagen Golf ´2017, zdroj: Youtube/carwow


Golf by mnoho lidí očekávalo na vyšší příčce populárnosti, ale umístil se na třetím místě. V Česku mají motoristé zájem především o modely z let 2010, 2005 a 2011. Volkswagen Golf je klasika a pro české řidiče je přitažlivý především proto, že je menší a kompaktní, ale zato je zevnitř velmi prostorný a působí luxusnějším dojmem než auta z podobné kategorie. Navíc tato auta disponují i mnoha asistenty a v početné míře je zde zastoupena i automatická převodovka. Spotřeba paliva je taktéž velmi nízká, což je určitě důvodem jeho popularity. Pokud si zákazník vybere verzi kombi, získá tak rodinný automobil s velkým prostorem.

4. Volkswagen Passat – 4,40% ze všech reportů

U značky Volkswagen můžeme zůstat, protože na čtvrtém místě je model Passat, který svou popularitu získal převážně tím, že je prostorný a majitelé ho využívají ve velké míře jako rodinný automobil s velmi pohodlným podvozkem, řízením a hlavně nadčasovým dizajnem, který majitele neomrzí ani po několika letech každodenního používání. Jedním z hlavních důvodů oblíbenosti tohoto modelu je i jeho bohatá výbava. V Česku lidé nejvíce vyhledávali modely z roku 2016, 2015 a 2008, což svědčí o tom, že novějším modelem, (především od roku 2008), se němečtí vývojáři rozhodně trefili do vkusu českého národa.

  1. Audi A4 – 2,57% ze všech reportů

    Na pátém místě zůstaneme také u Německa. Z Ingolstadtu české motoristy zajímá model Audi A4 z let 2009, 2007 a 2006. Čtyři kruhy na kapotě vysílají ostatním jasný vzkaz. “Dej si na mě pozor”. Model A4 je zajímavý svým dravým dizajnem, prestižním image a sportovním nádechem. Nemusí se stydět ani za použité materiály, které jsou vskutku kvalitní. Majitel Audi je vnímán vždy tak trochu nadřazeně nad ostatními, a to si zřejmě myslí i Češi. Navíc si Audi A4 drží hodnotu celkem dlouho a proto nemusíte být při následném prodeji velmi zklamání. Musíme zde však vzpomenout, že turbodiesely jsou celkem problémové a tento model auta je i častým terčem různých podvodníků a zlodějů.

zdroj: CarVertical

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close