Nechcete parkovat pod širákem a nemáte garáž? Pomoci může autoplachta!

Povětrnostní vlivy a karoserie automobilu nejsou zrovna nejlepší přátelé. Nemusí jít pouze o chlad, sníh a led, s nimž se v našich končinách bojuje pomocí materiálů, které nedělají radost ani milovníkům přírody ani fanouškům do aut. Laku i kovovému materiálu pod ním dávají zabrat i sluneční záření, změny teplot, dešťová voda a v ní obsažené látky a třeba také prach, který nesený větrem funguje jako smirkový papír. Ti šťastnější z nás svého čtyřkolového miláčka zavřou do garáže. I když ale podobnou nemovitostí nedisponujete, nemusíte nechat svého plechového kamaráda na holičkách. Levnějším a stále účinným řešením je autoplachta.

Taková ochrana vozu vyjde na zlomek ceny garáže. Za několik set korun obvykle dostanete slušivý obleček, který snadno po příjezdu z práce či výletu autu “oblečete”. Auto pak sice na parkovišti mnoho parády nenadělá, ale o to více a déle si jej užijete na silnici. A při nástupu do vozu v létě oceníte i ochranu před přehřátím interiéru, kterou poskytuje.

Nemusíte se přitom bát, že byste o plachtu brzy přišli. Krycí plachta na auto je obvykle opatřena stahovací gumou ve spodní části, která zajistí, že vám ji neodnese vítr. Lepší výrobci nabízejí i univerzální výrobek opatřený kapsami na zpětná zrcátka, které taktéž pomáhají s jeho fixací. Zároveň existuje i možnost nechat si tento ochranný prostředek vyrobit přímo na míru na váš konkrétní vůz. Obávat se nemusíte ani krátké trvanlivosti. Autoplachta je obvykle vyrobena z nylonu, který je odolný proti UV záření. Její materiál má vydržet roky bez změny tvaru nebo pevnosti.

I takovouto levnou formu garáže lze na trhu najít v různých úrovních ceny a jakosti. Pokud je vaším cílem kvalita a chcete, aby vám vážně dlouho vydržela, je dobré volit léty prověřené a tradiční výrobce raději než nákup levných plachet nejasného původu v nespecializovaných prodejnách. Takovým výrobcem je například chvalčovská firma plachty Štěpáník.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close