Nákup auta je teď věda. Jak dnes koupit auto?

Složitá doba si žádá kreativní řešení. Platí to v bankovnictví, energetice, průmyslu i zdravotnictví. A úplně stejně se touto zákonitostí řídí i svět motoristů. Doba, kdy jste přišli do autosalonu nebo autobazaru, porozhlédli se po nabízených vozech a po zaplacení kupní ceny odjeli v novém autě, je minimálně na nějaký čas pryč. Automobiloví výrobci se dostali do krize způsobené všemi těmi čipy, covidy a kdoví čím ještě. Na nová auta se čeká klidně rok, a to komplikuje i trh s ojetými vozy. Ty solidní se v autobazaru neohřejí a i ty v horším stavu rostou na ceně.

Naštěstí i dnes existují způsoby, jak přijít k novému nebo alespoň zánovnímu autu snadno a rychle. Než čekat několik měsíců, než se stanete vlastníkem nového nablýskaného plecháče, možná byste raději okamžitě využili tzv. “operák”. Pokud jste nikdy neslyšeli, co to je operativní leasing, tak vysvětlení je nasnadě. Jedná se o produkt podobný klasickému pronájmu auta. Jeho majitelem je leasingová společnost, která za částku několik tisíc až desítek tisíc korun měsíčně v závislosti na typu vozu automobil nejen nechá k užívání, ale zajišťuje i pojištění, servis a údržbu, dálniční poplatky apod.

Škoda Octavia

Na operativní leasing se pronajímají obvykle nová nebo zánovní auta na několik let. Co se s nimi ale stane potom? Určitě automaticky nepřechází do vlastnictví svému uživateli, jako tomu bývá u klasického (a dražšího) leasingu. Ojeté vozy z operativního leasingu míří do dalšího prodeje. Buď si tedy dosavadní uživatel “své” auto koupí jako ojetinu, nebo jej leasingová firma nabídne na trhu ojetých vozů. A to je další způsob, jak přijít ke stále ještě zánovnímu autu, u kterého si můžete být jistí minulostí a neodbytým servisem. A auto máte také hned.

Relativní novinkou jsou v tomto ohledu aukce aut z leasingu. Leasingové společnosti nemají zájem na tom, aby se jim auta “po operáku” někde hromadila. Jednoduchým řešením, které zrychlí celý prodej a zároveň přesně odráží aktuální stav nabídky a poptávky, jsou právě aukce. Ne, že by každá aukce byla nutně pro kupujícího výhodná, ale když v tom člověk umí chodit a nezamiluje se hned do prvního nabízeného auta, může nakonec dostat vozidlo za velmi slušné peníze.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close