Muzeum veteránů Radovesnice znovu otevírá své brány

V pátek 25. března 2016 od 10 hodin zahájí Muzeum veteránů v obci Radovesnice II opět provoz pro veřejnost. Sbírku starých strojů ve vísce na pomezí Středočeského a Pardubického kraje, kousek od sjezdu číslo 62 z hradecké dálnice D11, bude otevřeno o víkendech a svátcích (vyjma velikonoční neděle a pondělí) až do konce listopadu vždy od 10 do 16 hodin. O letních prázdninách dokonce každý den od 10 do 17 hodin.

Muzeum veteránů Radovesnice II, zdroj: Muzeum veteránů Radovesnice II

Muzeum veteránů Radovesnice II, zdroj: Muzeum veteránů Radovesnice II

Muzeum v Radovesnicích II bylo připravováno od roku 2010. Jak už to tak bývá, motorem celého projektu je nadšení a práce zakladatele muzea pana inženýra Bohumila Vokála a jeho nejbližších. Kromě shromáždění sbírky historických motocyklů, traktorů, nákladních automobilů, zemědělské techniky a dalších předmětů, které dokreslují dřívější život na vesnici bylo třeba i zrekonstruovat zemědělské budovy, v nichž muzeum sídlí. Práce zde tedy bylo dost.

Celkem dnes v muzeu můžete spatřit 220 motocyklů převážně tuzemských značek ČZ a Jawa, 76 traktorů z Ameriky, Německa, Rakouska i Československa (Zetor a Svoboda), 4 nákladní automobily, 15 stabilních motorů, 5 dílenských vestaveb a 85 dalších historických strojů a zařízení.

Všechny stroje byly renovovány do původního továrního stavu. Většina vylepšení, které na strojích prováděli jejich původní majitelé, byla odstraněna. Pouze některá, která se provozovatelům, zejména u traktorů, v provozu osvědčila, na strojích zůstala.

Do Radovesnic II se dostanete nejlépe po dálnici D11. Na Exitu 62 je třeba sjet na Týnec nad Labem a v Hradiťku II odbočit na Radovesnice II. Základní vstupné činí 100,- Kč, děti do 15 let mají vstup za 60,- Kč, mladší 6 let zdarma. Pokud vyrazíte s rodinou (2 dospělí a 2 děti), dáte za vstup 220,- Kč.  Jeden dospělý doprovázený dětmi zaplatí za svůj vstup stokorunu a za každé dítě dalších 20,- Kč.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close