Může být Škoda Superb lepší než Volvo V90? Fifth Gear to zjistil.

V souvislosti s aktuálním vydání Škody Superb používají novináři i hrdí majitelé často slovo prémiový, skloňované do všech různých pádů. Těžko říct, jestli to doznělo až do Británie, ale skoro by se zdálo, že ano. Ve Fifth Gear se totiž rozhodli vedle sebe postavit Škodu Superb Combi a Volvo V90.

Škoda Superb Combi, foto: Škoda auto

Škoda Superb Combi, foto: Škoda auto

Jasně, i když se výbava dá nakonfigurovat tak, že na papíře dokáže Čech hýčkat stejně jako Švéd, po usednutí do interiéru obou musí být hned každému jasné, jak se věci mají. Nic na tom nemění čínské geny toho většího a německé toho menšího. Tahle auta vznikala podle zcela odlišného zadání a pro zcela odlišnou klientelu. Jen málokdo před koupí vozu pendluje mezi autosalony Škody a Volvo a neví, kde se mu líbí víc.

Volvo V90, foto: Volvo

Volvo V90, foto: Volvo

A ani v jednom zadání byste nenašli slova jako motorsport nebo Nordschleife. Proto by jejich souboj na dráze mohl být velmi vyrovnaný. Když navíc vedle sebe postavíte dva velké kombíky oba poháněné zážehovým dvoulitrovým přeplňovaným čtyřválcem, který ke kolům posílá výkon skrze automatickou převodovku, je zaděláno na drama. A jak dopadlo? Podívejte se na video.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close