Motoristické Monte Carlo za vlahých nocí

Kdo by neznal slova úvodní melodie z filmu Světáci: “Když Praha za noci zazáří neonem, není mi pomoci, já slyším pojď honem. Vrhnu se do saka a bílý košile a s gustem čmeláka, jdu cumlat svět.” A přesně takto to funguje o pár stovek kilometrů dál. Záře neonů, bílé košile, spousty hostů přicházejících s gustem čmeláka … Jen tam nemají takto přiléhavou  píseň. Není ovšem výstižnějších slov, která by vyjádřila atmosféru horkých letních nocí města, které po celá staletí přitahuje milovníky bujarého nočního života a hazardu zároveň. Ano je to hlavní město nočního života na francouzské Riviéře. Je to do noci zářící Monako. A zejména pak jeho nejživější noční část Monte Carlo.

Večerní Monte Carlo

Večerní Monte Carlo a Bugatti Veyron

Večerní Monte Carlo

Večerní Monte Carlo a Ferrari

Jedině tady jsou ve vysoké koncentraci, takřka na jednom místě výběrové restaurace, koktejlové bary, diskotéky a živá kasína. Těžko si lze představit, že zdejší návštěvníci do těchto míst přijedou autobusem nebo snad taxíkem. Je naopak otázkou prestiže a společenskou povinností ukázat se tady se svým vlastním vozem. Vozem pokud možno z výběrové řady světových automobilek. Vozem který je bezchybně naleštěný a splňující onen pomyslný stupeň mimořádnosti. Noční hosté se vysloveně tváří, že si do něj nasedli jen tak. Jen tak, že právě nic jiného nebylo po ruce. Dlužno dodat, že tuto roli zvládají velmi zdařile.

Večerní Monte Carlo

Večerní Monte Carlo – potřeba se ukázat

Večerní Monte Carlo

Večerní Monte Carlo – koukejte, kdo k nám přijel.

Koncert nedbalosti začíná příjezdem kupříkladu pod schody kasína. V momentě  jsou u  auta portýři v livrejích i bez, automaticky a s drobnou úklonou přebírají klíče od vozu. Vzácný host nebo jeho společnost pak bezstarostně stoupají  po schodech do mramorového předsálí kasína. Nutno konstatovat, že i za  několik za sebou jdoucích nocí se nestalo, že by si portýři neporadili se zaparkováním jakéhokoli vozu světové značky. Se samozřejmostí sobě vlastní usednou za volant. Popojíždějí, couvají a vůz postaví přesně do právě volného místa. Vozidla se staví zásadně čelní maskou směrem k náměstí. A aby tomu tak nebylo. Jsou to právě vozy prestižních značek, které spoluvytvářejí image tohoto místa. Už méně obvyklý obrázek se naskytl v létě 2020. Vozy méně zvučných jmen byly postupně během večera přeparkovány stranou. Přesněji upozaděny. Aby uvolnily místo v záři neonů opravdu zavedeným a výjimečným automobilům. Samozřejmě, že všechny klíče od zde zaparkovaných vozů končí už po léta na jediném místě. V letité dřevěné skříni vpravo u schodiště do kasína.

Večerní Monte Carlo

Večerní Monte Carlo – přehlídka luxusu

Večerní Monte Carlo

Večerní Monte Carlo

Večerní Monte Carlo

Přijel i James Bond?

A uvnitř kteréhokoli nočního zábavního podniku Monte Carla se návštěvníkům všech věkových kategorií nabízí výjimečné posezení, tanec, zábava i popíjení třpytivých drinků ve vysoké společnosti. Samozřejmě, že v takových podnicích nelze hovořit o nějakém nespoutaném nočním pití. V malé skupince je tady běžná útrata minimálně 1000 eur. Bez silně nadité peněženky nebo platební karty je lépe takové zařízení obejít. Všechny noční podniky si udržují vysokou úroveň kvality. Zachovávají si maximální eleganci a noblesu. Nikdo tady nikdy a za žádných okolností nezpívá, ani nepředvádí svoje sólové výstupy. Každý podnik má svoji bezpečnostní službu. V řadě případů postačuje jediný muž v perfektně střiženém saku. Jeho pozice je zpravidla u vchodu.  Výška, celková postava a přívětivý výraz v obličeji už dopředu dávají signál, že tady bude celý večer v klidu. A nebo…

Večerní Monte Carlo

Rychlé pruhy a velká křídla frčí všude.

Večerní Monte Carlo

Za Ferrari se nemusíte stydět ani tady

Večerní Monte Carlo

Lambo nepřehlédnete ani v Monte Carlu, když se stmívá…

Večerní Monte Carlo

Večerní Monte Carlo

Tematické párty, firemní či společenské večírky se tady ostatně pořádají po celý rok. Výjimkou trvale poklidné atmosféry tohoto místa, byl jeden vlahý srpnový podvečer letošního roku. Na horní venkovní terase kavárny Café de Paris se společnost přeci jen poněkud odvázala. Hlasitý bujarý zpěv a dokonce skupinové tance, působily pod hvězdami a v tomto prostředí poněkud neobvykle. Právem a s podivem se hlavy korzujících návštěvníků celého náměstí před kasínem otáčely celou hodinu k tomuto místu.

Večerní Monte Carlo

Večerní Monte Carlo

Večerní Monte Carlo

Večerní Monte Carlo

Všechno má jednou svůj konec. I okouzlující noční zážitky a neobvyklé vjemy každého nočního hosta v Monte Carlu končí. Zpravidla se tak stává nad ránem. To když i hvězdy řeknou, že čas je jít spát. A nebo, když tato slova pronese peněženka, nebo platební karta.

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Ozzy napsal:

    Krasny a realitu verne popisujici clanek od znalce prostredi Monte Carla pana Gerzy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close