Mitsubishi veze do Tokia koncept elektrického kompaktního crossoveru

Mitsubish eX Concept

Mitsubish eX Concept, zdroj: mitsubishi-motors.cz

Mitsubishi eX Concept. Tak zní oficiální název studie kompaktního crossoveru nebo SUV, který japonská automobilka poprvé představí na domácím autosalonu v Tokiu. Proč o něm píšeme? Protože je to další z důkazů, že (automobilový) svět se zbláznil.

Kompaktní SUV jsou in. Kompaktní SUV jsou žádaná. Kompaktní SUV jsou nutnou položkou v portfoliu úspěšné automobilky. Může se nám to nelíbit, ale je to prostě fakt. Mitsubishi eX  Concept je vize kompaktního SUV, takže určitě smysl dává. Co však nám smysl nedává je pokus naroubovat na něco z principu neekologického, nehospodárného, čímž všechna SUV a crossovery oproti “normálním” vozům bez debaty jsou, něco, co je v dnešní době symbolem environmentálně přátelské přepravy, tedy na elektromobil. Ano, eX Concept je elektrické SUV. Není tedy první a zřejmě ani poslední, ale je.

Kromě elektrického pohonu, proti kterém v principu nic nemám, má eX Concept prezentovat technologie on-line připojení a autonomního řízení (spojení SUV a autonomního řízení nám také nepřijde nejšťastnější).

Hlavním úkolem studie však zřejmě bude prezentace dalšího směřování designové koncepce Dynamic Shield, kterou nyní Mitsubishi motors vyznává. Podle tvrzení výrobce má tento koncept spojovat image sportovního crossoveru do města s elegancí karoserie shooting brake. Jak se to designérům od Mitsubishi podařilo můžete na předem uvolněném obrázku zhodnotit sami.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close