Mitsubishi Space Star se vrací…jednou nohou do minulosti

Jméno Mitsubishi Space Star vám může být povědomé. Japonská automobilka takto nazývala kompaktní MPV, které u nás bylo k mání na přelomu tisíciletí. Středoevropanovi pak štítek s tímto názvem sešel z očí. Současná generace se už hezkou řádku let prodává na některých vybraných trzích, většinou jako Mitsubishi Mirage, a nyní se vrací i na ten náš.

Kompakt už to není

Současné provedení je menší, levnější, jednoduché a má ambici oslovit zejména zákazníky hledící na cenu. Celkově tak navazuje spíše na někdejší Colt. Jeho délka nedosahuje ani 3,8 metru a pohybuje se tak na pomezí malých a miniautomobilů.

Mitsubishi Space Star, foto: Mitsubishi

Mitsubishi Space Star, foto: Mitsubishi

Tomu odpovídá i nabídka agregátů. Dva zážehové atmosféricky plněné tříválce o objemu 1.0 a 1.2 litru potěší klidně jezdící staromilce. Ve městě však jistě výkonově ztrácet nebudou. Lehký vůz hbitě z křižovatky pošle 71 nebo 80 koní. Stádo to navíc není nikterak hladové, neboť silnější jednotka disponuje normovanou spotřebou 4,9 litru, ta slabší ještě o tři desetiny méně. Manuální pětistupňovou převodovku lze u silnější motorizace za příplatek nahradit bezestupňovou CVT.

Silnou stránkou této obstarožní novinky není pouze manévrování ve městě, ale také praktičnost na malém půdorysu. Vysoká stavba karoserie slibuje solidní prostor i pro čtveřici dospělých cestujících a jejich běžná zavazadla. Stěhovák jako Honda Jazz to asi nebude, ale plně využitelný prcek jistě. Mitsubishi Space Star je vlastně v době stylu takový návrat do časů, kdy praktická stránka vozu byla důležitější než ta estetická. I když nelze říct, že by to tomuhle prckovi úplně neslušelo.

Mitsubishi Space Star, foto: Mitsubishi

Mitsubishi Space Star, foto: Mitsubishi

Prodej od října

Mitsubishi Space Star se začne prodávat v říjnu. Češi jej ale poprvé uvidí ještě tento měsíc v rámci pražské akce Auta na náplavce. Základní specifikaci půjde pořídit za velmi slušných 239 850,- Kč. Nejvyšší stupeň výbavy naopak nabídne všechny základní moderní technologie, včetně digitálního rádia, přehrávače CD s podporou formátu MP3, USB, čtyř reproduktorů, ovládání na volantu, nebo klimatizace. Na to, kolik za takového vyšňořeného městského střelce s litými koly a pěknou metalízou zaplatíte, si však ještě budeme muset počkat.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close