Mitsubishi se u nás daří, Pajero ale skončí v propadlišti dějin

M Motors CZ dnes vydalo tiskovou zprávu, v níž se raduje nad svými letošními prodejními výsledky. Nejenže za prvních 7 měsíců roku dokázalo s 1608 dodanými vozy růst o více než 7%, ale modely ASX a Pajero oslavily prodejní jubilea.

„Ke konci července jsme v ČR dosáhli prodeje přes 10 000 kusů modelu ASX, který je stále prodejním bestsellerem značky Mitsubishi. ASX nabízí ideální kombinaci kvality, užitné hodnoty, skvělých jízdních vlastností a dostupné ceny pro nejširší skupinu zákazníků. Modelový rok 2018 přinesl atraktivní omlazení v podobě změn v interiéru i exteriéru a nejnovějším počinem je nyní akční model Black Edition s výraznými černými prvky,“ říká Vladimír Hejna, obchodní ředitel M Motors CZ.

Mitsubishi ASX, foto: Mitsubishi

Mitsubishi ASX, foto: Mitsubishi

Milník se však týká i jeho většího brášky. Velký off-road Mitsubishi Pajero již jezdí po českých silnicích i mimo ně v tisíci kusech. Tuhle legendu však čeká smutný osud. Móda vyměklých SUV, která cílovým zákazníkům poslouží většinou lépe než tvrďák s žebřinovým rámem a redukcí, kosí jednu legendu za druhou. Stávající Pajero tak zanikne bez nástupce. Tyto vozy navíc mají stále větší problémy s plněním emisních limitů, což je také oficiální důvod, kterým japonská automobilka tento krok komentovala.

Vůz, který se ve čtyřech generací vyrábí od roku 1982, přestane z výrobních linek sjíždět ještě letos. Stávající provedení se prodává od roku 2006 a na našem trhu jej seženete jako pětidveřový sedmimístný automobil startující na částce mírně pod 950 tisíci korunami.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close