Ministr Dan Ťok vyzývá veřejnost k zasílání připomínek k bodovému systému

Je to k nevíře, ale již 10 let jezdíme se současným bodovým systémem. Ministerstvo dopravy a ministr Dan Ťok si myslí, že je proto nejvyšší čas na to udělat v něm nějaké změny. Ministerstvo tak připravilo návrh změn v postihování a bodování řidičů a nyní tento návrh předkládá veřejnosti. Ta má 30 dní, aby zaslala jakékoli své nápady či připomínky na zřízenou e-mailovou adresu pripominky@mdcr.cz. Svoje nápady a připomínky tak můžete na uvedenou adresu posílat do 13. května. Všechny podklady pak budou na úrovni ministerstva prostudovány a diskutovány. Ministerstvo hodlá vybrané změny průběžně prezentovat i na sociálních sítích Twitter a Facebook, kde jím byla také založena nová stránka „Nový bodový systém“, kterou můžete sledovat.

Nové Octavie pro Policii ČR, zdroj: Škoda auto

Nové Octavie pro Policii ČR, zdroj: Škoda auto

Ministerstvo v tiskové zprávě uvádí, že se sazby pokut za poslední léta téměř neměnily a v evropském měřítku patří k nejnižším.  Cílem změn má být výrazněji postihovat závažné a vědomé přestupky, které ohrožují ostatní účastníky silničního provozu. Proto je součástí návrhu zpřísnění sankce za nejzávažnější přestupky (ve správním řízení až 75 000 Kč) a přehledný a férový systém pro řidiče v podobě jedné sazby blokové pokuty u závažných přestupků (5 000 Kč, 2 500 Kč a 1 500 Kč). Navrhovaná změna zahrnuje i zavedení principu dvakrát/třikrát a dost.

K těmto podkladům se již vyjádřila odborná veřejnost a nyní se obracíme se stejnou prosbou i na širokou veřejnost. Máte-li zajímavé podněty k fungování bodového systému nebo k připravované legislativě, pošlete nám je,“ uvedl ministr Dan Ťok.

zdroj: Ministerstvo dopravy

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close