MG5: Tímhle nás Číňani převálcují!

Chcete vidět auto, které má na to, aby za pár let nahradilo Octavii na piedestalu snu českých řidičů? Podívejte se na MG5. Líbit se vám nemusí, stejně jako se nelíbí mně. Ona ani ta Octavia ale není žádná kráska. Máte ovšem před sebou jediné elektrické auto, které Octavii může konkurovat co do praktičnosti, výbavy a zároveň i ceny. To si troufám tvrdit dalece před tím, než se vůbec nějaký český ceník MG5 objeví.

Jistě, Octavia je větší, má větší kufr… Prostě MG5 je ve všem tak trochu za ní. Tedy kromě designu, tam je Octavia dalece před Číňanem, který se ohání britským pasem. První pohled ale prozradí, že máme skutečně co do činění s Asií. Směsice tvarů, které jsme už někde viděli, i když si někdy možná nemůžete vzpomenout kde. Na rozdíl od vzhledově celkem povedených crossoverů ale MG5 patří spíše mezi ošklivky. Jako by auto navrhovaly dva týmy designérů a měly zakázáno spolu mluvit. Jinak si nelze vysvětlit kombinaci povedené zádi, ujeté přídě a nijakého něčeho mezi tím. Je to přece jen starší model, který by se k nám asi nedostal, pokud by nepřišla na svět jeho plně elektrifikovaná verze, která se například na Ostrovech neprodává o moc dráž než už několikrát zmiňovaná Octavia s podobnou výbavou.

MG5

MG5

Teď si ale zkuste představit situaci za dva, tři roky. Běžná auta se spalovacími motory setrvale zdražují, kompaktní kombi v rozumné výbavě vyjde na tři čtvrtě milionu, SUV třeba ještě o sto tisíc dráž. A pak je tu výběhový elektromobil, možná už ojetina za podobnou cenu, který sice nezapře původ v říši středu, ovšem funguje, je dostatečně praktický, úsporný… A k tomu sedmiletá záruka, která asi rozvíří nejednu pochybnost o čínské kvalitě. Potřebuje něco víc běžná rodina? Bude vadit, že interiér lépe vypadá než funguje? Bude někoho trápit, že komfortní podvozek nezvládá krizové situace s takovou grácií jako japonská, korejská nebo evropská konkurence?

Někomu ano, někomu ne. Ale jsou to právě taková levná auta, která nabízí MG, která vyšlapou cestu čínských aut i do našich garáží. A je to MG5, které pod tíhou okolností zařídí, že pro běžnou rodinu bude standardem například i čínské kombi. Nakonec, je to tak trochu Brit a na elektroniku z Číny jsme si také zvykli. A že se vám ta představa nelíbí? Tak to je smůla, protože v Číně jsou na změny, které si my v Evropské unii pro sebe připravujeme, mnohem lépe připraveni.

A jen tak mimochodem, zkuste si najít obrázky budoucího MG5? Tomu už ošklivka neřekne nikdo, i když je poslepované z dílů, které jako by vypadly z lisovny u Infiniti, Lexusu nebo Hyundai.

Aktuální MG5 pro Čínu

Aktuální MG5 pro Čínu

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close