MG dokazuje kvalitu v bezpečnostních testech Euro NCAP

Pohádkám o anglických vozech MG dnes věří málokdo. Každý ví, že jde o čínské výrobky, na nichž se, pravda, nějaká ta anglická práce najde. My Češi býváme v tomto ohledu obezřetní a kvalitu hledáme i pod lesklým pozlátkem. V případě MG4 ji najít lze. Vždyť v nezávislých nárazových testech Euro NCAP tento vůz získal nejlepší možné pětihvězdičkové hodnocení.

MG4, foto: MG

MG4, foto: MG

Bez zajímavosti není ani fakt, že si toto hodnocení odnesly všechny verze vozu. I ty nejlevnější MG4 jsou totiž vybaveny systémem MG Pilot – komplexním balíčkem bezpečnostního vybavení. Asistenty pro řidiče včetně aktivního nouzového brzdění, adaptivního tempomatu, asistenta udržování v jízdním pruhu a systému Driver Attention Alert jsou součástí standardní výbavy celé řady. Bez nich by pět hvězd bylo sci-fi.

Pětihvězdičkové skóre Euro NCAP také znamená první výsledek testu pro celou modulární platformu MG (MSP) – novou, adaptabilní architekturu vozidel navrženou tak, aby podpořila příští generaci vozů MG v celé Evropě. Zřejmě se tedy opravdu máme nač těšit.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close