Mazda uvolnila první ilustraci modelu CX-9

Nová Mazda CX-9, Zdroj: Mazda

Nová Mazda CX-9, Zdroj: Mazda

Před týdnem jsme vás informovali o tom, že Mazda v Tokiu představila koncept malého sporťáku RX-Vision a projekt rotačního motoru tak stále žije. Dnes tato automobilka přichází s další novinkou. Poprvé uvolnila obrázek nového sedmimístného SUV CX-9.

V Mazdě se v poslední době opravdu činí. Vypustit dvě takovéto novinky během jednoho týdne je pro automobilku s přibližně polovinou ročně prodaných vozů oproti naší Škodě opravdu majstrštyk. O světovou premiéru se tedy zatím nejedná, ta přijde na řadu na autosalonu v Los Angeles za 14 dní, ale i tak je vidět, že nový model je de facto připraven.

Nová CX-9 by měla být nejvyšším modelem v portfoliu značky. Mazda sama ho řadí mezi středně velké SUV se třemi řadami sedadel. Velikostní rozdíl oproti CX-5 je jasný a v číselné hierarchii zbyl dokonce prostor i pro název CX-7, který už byl dříve používán. Možná kdyby náhodou… Vždyť i CX-9 není zcela nové označení.

Mazda se opět drží úspěšného designového směru KODO a technologií, které souhrnně nazývá Skyactive. Ačkoli první uvolněná fotografie vozu není příliš detailní, je více než jasné, že sériové auto vychází ze studie Mazda Koeru, která byla k vidění ve Frankfurtu. Hlavní linky karoserie a nakonec i celý nádech fotografie dávají jasně najevo, že půjde opět o dynamicky střižený automobil. Pokud se navíc Mazdě podaří to, co dokázala udělat s podvozkem menších bratříčků ze skupiny CX, bude i nová CéiX Devítka na poměry segmentu výborně jezdivé auto.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close