Mazda přivezla do New Yorku model MX-5 RF

Mazda MX-5 RF, zdroj: mazda.com

Mazda MX-5 RF, zdroj: mazda.com

Mazda MX-5 je roadster, odjakživa. V minulosti jste k ní mohli koupit tak leda hardtop. Na právě probíhající autosalon v New Yorku přivezla hiroshimská automobilka vůz, který zažitou představu rozbíjí – MX-5 RF. Správně odhadujete, že pes bude zakopaný v posledních dvou písmenech názvu. R a F ukrývají zkratku anglických slov retractable fastback. A už jsme doma! MX-5 jako targa! 

Střecha vozu, jehož pohotovostní hmotnost atakuje jednu tunu, samozřejmě nějaké to kilo přidá. Zatím ale Mazda neuvádí, kolik to bude. Ví se však, že střešní panel se bude stahovat automaticky po stisknutí tlačítka. Technika dokáže střechu nasoukat do kufru i pokud vůz nebude zcela v klidu. Mazda uvádí, že to půjde do rychlosti 10 km/h.

Co už ale víme je to, že se počítá s osazením vozu oběma agregáty, které známe z klasické eMiXpětky. Připravena je tedy jak naléhavější patnáctistovka, tak silnější dvoulitr. Oboje samozřejmě opentlené souborem technologií Skyactive. Pro severoamerický trh se počítá pouze s dvoulitrem.

Cenu tohoto vozu Mazda zatím nezveřejnila. Lze předpokládat, že bude o několik desítek tisíc výše, než u roadsteru. Ten se v současnosti na našem trhu prodává za ceny začínající od 629 900,- Kč.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close