Mazda představila novou CX-5 a odtajnila její české ceny

Nechce se tomu ani věřit, ale stále mladistvé středně velké SUV Mazda CX-5 je aktuálně nejstarším modelem v nabídce hiroshimské automobilky. Před pár dny v Ženevě proběhla evropská premiéra druhé generace jednoho z nejřidičištějších pseudoterénních vozů. České ceny na sebe nenechaly dlouho čekat.

Už z boční siluety, kterou na webu Mazdy můžete přímo porovnat s odcházející generací, je vidět, že vůz designově dospěl a zmohutněl. Dlouhá příď – charakteristický prvek současných vozů se stylizovaným M ve znaku zůstala, stejně jako platforma, na níž celé auto stojí. Celkově však má být mnohem lépe naladěna a, jak se dozvíte níže, i vybavena.

Nová Mazda CX-5, foto: Mazda

Nová Mazda CX-5, foto: Mazda

Mazda zůstává věrná nejen červené barvě, ve které modely prezentuje, ale i atmosférickým zážehovým motorům. Balzámem na petrolheadově duši je tak věta, která říká, že základní motorizací je čtyřválcový dvoulitr poskytující maximální výkon 121 kW. Verze s pohonem všech kol o tři kilowatty méně. Druhý benziňák má objem ještě o půl litru vyšší a jeho výkon v kW vyjadřuje číslice 141. Nabídku agregátů doplňuje odhlučněný biturbodiesel o objemu 2,2 litru naladěný na výkon 110 a 129 kW. Všechny motory je možné spojit s šestistupňovým manuálem i klasickým automatem se stejným počtem rychlostí. Pouze nejsilnější jednotku lze mít pouze se samočinnou převodovkou.

V duchu aktuálních trendů je nová Mazda osazena diodovými světlomety a protinárazovým systémem už v základní výbavě. Ta se nazývá Emotion a lze ji mít pouze v kombinaci se slabším zážehovým motorem, manuální skříní a pohonem předních kol. Za cenu 560 900,- Kč v autě naleznete také tempomat, manuální klimatizaci a obligátní rádio. Zvenku potěší sedmnáctipalcová kola z lehkých slitin. Kompletní ceník naleznete na stránkách Mazdy (přímý odkaz ZDE). Je oficiálně platný od 1. dubna 2017, ale první vozy se do Čech dostanou až v měsíci květnu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close