Losí test už pro SUV není strašákem. Hyundai Tucson exceloval

Španělský server 77km.com neproslul svými velmi zevrubnými testy nových aut, ale pouze jejich drobnou částí. Jižané každou svou recenzi doplňují losím testem, tedy vyhýbacím manévrem v plné rychlosti. Ten je jedním z ukazatelů ovladatelnosti vozu, a souvisí tedy velmi blízce s jeho bezpečností.

Vyhýbací manévr známý pod názvem losí test vychází z běžné nutnosti pro řidiče v severských zemích, kde je velké riziko střetu se zvěří. Manévr představuje prudké vyhnutí se velkému zvířeti do protisměru a rychlé vrácení do vlastního jízdního pruhu. V průběhu let se stal normou pro zjišťování stability automobilu v extrémních podmínkách.

SUV, crossovery a MPV s těžišti v nadprůměrných výškách to mají v podobných situacích poněkud složitější. V začátcích jejich současného boomu to dokazovaly i losí testy. Dnes jsou ale automobilky dál a jejich výrobky tuto zátěž slušně zvládají. Solidních výsledků dosahují poměrně překvapivě Korejci, u nichž bychom čekali jiné přednosti než citlivě odladěný podvozek.

Hyundai Tucson, foto: Hyundai

Hyundai Tucson, foto: Hyundai

Posledním velmi pozitivním překvapením je výsledek SUV Hyundai Tucson. Redaktoři 77km.com jej testovali osazený vznětovou šestnáctistovkou a auto vyhýbací manévr zvládlo v rychlosti 77 km/h. Tím překonalo i řadu hatchbacků. Nošovický výrobek si tak vedle pozice nejprodávanější vozu značky Hyundai v Evropě připisuje další solidní výsledek.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close