Léto asi vážně končí – Nový Fiat 124 Spider seženete hluboko pod 700 000,- Kč

Největší zájem o nákup kabrioletů a roadsterů je logicky na začátku jejich sezóny, tedy na jaře. Fiat nyní zřejmě cítí opačnou situaci a přetlak ve skladech, neboť svůj roadster velmi významně zlevnil. Fiat 124 Spider nyní pořídíte za akčních 669 900,- Kč. A to už je cena, kterou si leckdo může dovolit.

Sourozenec Mazdy MX-5 přitom od začátku výroby platil za toho dražšího bratříčka. Není se co divit – velká část železa i plastů sice zůstala u obou vozů stejná, ale přeplňovaná čtrnáctistovka je přece jen sofistikovanější a nákladnější zařízení než atmosférické jednotky v útrobách malé Japonky. Italovi přitom do karet nehrál ani retro vzhled, jehož složitější tvary obsluhu v lisovně jistě dvakrát netěšily. Cena i chybějící aura Miaty však znamenají, že Fiat 124 Spider zatím nedosahuje prodejních úspěchů Mazdy.

Fiat 124 Spider, Zdroj: Fiat

Fiat 124 Spider, Zdroj: Fiat

To by se nyní mohlo alespoň částečně změnit. Dvoumístný roadster, za jehož mrštností stojí nízko položené těžiště, pohon zadní nápravy a hmotnost jen pár kilogramů přes tunu, zlevnil na úroveň vozu střední třídy. Za výše uvedenou cenu dostanete šviháka vybaveného například čtveřicí airbagů, sedmnáctipalcovými koly, automatickou klimatizací, tempomatem, koženým volantem i sedadly s výhřevem, audiosystémem Bose, zadní parkovací kamerou, navigací nebo full-LED předními světlomety. To zní jako perfektní nabídka! Dobrou zprávou je i žádané pastelové lakování  červená Passione v ceně vozu. Za bílou Gelato si připlatíte bankovkou s Tomášem Garriguem Masarykem, metalíza vyjde na 13 500,- Kč a třívrstvý bílý lak bílá Ice na 17 500,- Kč. Za automatickou převodovku zaplatíte 30 000,- Kč.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close