Kuwait očima motoristického fandy

Od výletu do království Kuwait, jsem si sliboval krom jiného potkávat v ulicích krásná luxusní a sportovní auta. Ta, se kterými se kuwaitští kluci blýskají na ulicích Cannes, nebo Monte Carla. Tak právě všechna tato přitažlivá a výjimečná auta mi zůstala v království o Vánocích 2019 skryta. Reputaci zachránila procházka po plážové promenádě.Na parkovišti výletní kavárny u pláže stály 3 vozítka Polaris Slingshot SLR. Jedno v úpravě Foil Art studia. Podle běžně dostupných informací je to dynamická tříkolka. Taková hranice mezi autem a motorovou tříkolkou. Slingshot /v překladu prak/ nemá řidítka. Ostatně, kdo by neznal hadrový Velorex, z filmu “Vrchní prchni”. Vozítka na obrázcích se na druhé straně dost podobají těm, která hrají ve filmech o Transformers.

 

Kdo by si nechal odepřít zážitek z výhledu rovných 360°, autentického zvuku a vůně motoru? Adrenalinu z pohodové jízdy, to jen pár centimetrů nad zemí? A to všechno z první řady? Jízda takovým autem musí být opravdu velká zábava. Extrémně široká kola vpředu umožňují, že vás volant opravdu poslouchá. Pohon auta obstarává robustní zadní kolo. Sedačky jsou pochopitelně voděodolné. Bezpečnost posádky je zajištěna tříbodovými pásy. Přilby, případně všechny větší předměty spolehlivě uložíte do prostoru za sedadly. Verze SLR má v sobě zabudovanou šestidílnou audiosoupravu. Ta se ovládá z multimediální konzole na palubní desce. Auto se může prohánět rychlostí až 220 km/h. Cena takového vozu byla pro Evropu stanovena na jednotných 29 990 eur. Což máme v přepočtu 810 000 Kč. A přímo v zemi původu USA si jej pořídíte za 24 000 USD.

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že reprosoustava je opravdu výkonná.  Na dálničním sjezdu jste o jízdě auta věděli už zpovzdálí. Při jeho mírném pozastavení, to nebyl žádný plechový zvuk, ale opravdu kvalitní reprodukce.

Hummer

Je pravdou, že jsem od dvanáctidenního pobytu v centru Kuwait City očekával po motoristické stránce podstatně víc. Po celou dobu naší přítomnosti se hlavní město království žádnými výjimečnými vozy neblýsklo. A to jsme byli v ulicích denně. Místní si kupují především robustní a prostorné vozy. Náklady na provoz se neřeší, když cena 1 litru benzinu je po zdražení málo přes 6 Kč. Bývala pod 5 Kč. Na hotelovém parkovišti mne zaujal poctivý pouštní Hummer. Bohužel byl na jedno kolo chromý. Jinak je království Kuwait absolutně bezpečnou zemí. Proto si pouliční směnárníci mohou dovolit vystavit své zboží jen tak. Pod sklem na ulici. Zde v hrubém objemu 1 mil. Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close