Krizový víkend na silnicích je tu

Začátek prázdnin není spojený jenom s vysvědčením a dětským veselím z dočasné ztráty školních povinností. Hned první červencové dny charakterizuje také masivní stěhování evropských národů za sluníčkem, na jih. Krizový víkend na silnicích je tak tu.

Ilustrační foto: Ministerstvo dopravy ČR

Ilustrační foto: Ministerstvo dopravy ČR

Tradiční stěhování národů navíc komplikuje několik dalších věcí. Rakousko o tomto víkendu žije třemi významnými akcemi. U Štýrského Hradce má svou zastávku kolotoč Formule 1, v neděli 1. července se v Klagenfurtu koná tradiční závod Ironman a kvůli tomu budou uzavřeny všechny silnice jižně od jezera Wörthersee a Vídeň ochromí rakouské mistrovství v silniční cyklistice. Situaci v sousedním Německu zase nevylepší prodloužený víkendový zákaz jízdy nákladních vozidel. Ten totiž vstoupí v platnost až příští sobotu 7. července. No a když už jsme u té zahraniční situace, stojí za to zmínit, že ve Francii dochází ke změně rychlostních limitů na mimoměstských nedálničních komunikacích bez oddělených proudů. Místo obligátní devadesátky se tam můžete svézt maximálně osmdesátikilometrovou rychlostí.

Na hranicích se navíc mohou tvořit kolony. Hraniční kontroly ohrožují zejména německé dálnice A3 (Linz – Pasov), A8 (Salzburg – München) a A93 (Kufstein – Rosenheim), rakouské dálnice A4 (Wien – Budapest), A9 (Graz – Maribor) a hraniční přechody mezi Slovinskem a Chorvatskem. Na této hranici je navíc třeba počítat s tím, že ne každý hraniční přechod je určen pro přejezd turistů.

I přesto očekává ministerstvo dopravy o nadcházejícím víkendu méně problémů než v předchozích letech. BESIP všem řidičům cestujícím napříč Evropou radí informovat se o aktuální dopravní situaci na plánované trase a případně zvolit některou jinou variantu, či zakalkulovat do cesty možná zdržení. Samozřejmostí je dodržování pravidel silničního provozu dané země. Vyhnete se tak pokutám, které už chodí i do ČR. Informace o dopravních omezeních a dalších komplikacích na cestě z České republiky směrem na Jadran naleznete na webu www.ibesip.cz, kde BESIP připravil aktualizovanou mapu problematických míst.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close