Koupit se dnes dají i dopravní značky nebo parkovací zábrany

Dnes se dá koupit opravdu skoro všechno. Můžete narazit i na firmy specializované na sortiment, o jehož koupi jste snad nikdy neuvažovali. Takovým mohou být i dopravní značky. Tento článek rozhodně nemá nikoho nabádat k partyzánskému osazování veřejných komunikací vlastním dopravním značením, vlastníte-li však parkovací plochu, nebo plochu, kterou za parkovací někdo proti vaší vůli považuje, či dokonce nějakou pozemní komunikaci, mohli byste tohoto zjištění využít.

Pokud někdo cizí neustále parkuje na místě vyhrazeném pro vás, odpovídající dopravní značky, jejichž umístění samozřejmě musí předcházet splnění všech doprovodných povinností, může pomoci. Všichni se však pohybujeme po silnicích, a tak víme, že řidičské oprávnění není bohužel udělováno pouze těm slušným a rozumným uchazečům, kteří se pokyny barevných tabulek řídí. Máte nějakou možnost, pokud barevný terčík nestačí?

K zamezení nechtěného parkování na vyhrazeném místě mohou být nápomocny parkovací sloupky nebo jiné zábranné mechanismy. Prodejci dopravních značek často disponují i tímto sortimentem. Parkovací zábrany mohou být pevné i sklopné, a ty v případě vaší přítomnosti také sklopené pod vozidlem. Opouštíte-li parkovací místo, je možné sloupek, motýlek či hrazdu uzamknout ve vztyčené poloze, neboť jejich součástí bývá cylindrický FAB zámek, k němuž při koupi dostanete klíče.

Odřeného laku na nárazníku v případě, že na sloupek ve vertikální poloze zapomenete a pokusíte se přes něj zaparkovat, se bát nemusíte. Parkovací zábrany bývají kontrastně lakovány a solidní prodejci nabízejí pouze takové, které jsou opatřeny reflexní fólií.

Problémem pak není ani životnost takového prvku. Kvalitní výrobky jsou solidně ošetřeny proti korozi. Výrobci často používají žárový zinek nebo komaxit, což zajišťuje dlouhodobou odolnost proti povětrnostním vlivům. Významnou překážkou tak může být pouze podklad, na nějž hodláte parkovací zábranu umístit. Většina je vhodná na zpevněný betonový povrch nebo zámkovou dlažbu. Zatravňovací dlaždice mohou být problém.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close