Kocháte se za volantem? Sdílejte své pohledy na novém portálu!

Za volant patří hlavně pozornost a snaha o maximální bezpečí, ale všichni víme, že občas je možné si jízdu i řádně užít. Někdy kvůli výhledům do okolní krajiny, jindy je za rohlíkem na tváři pěkná zatáčka. Řada z nás pak taková místa vyhledává buď jako cíl výletu, nebo když tvoří trasu, kudy se naopak na rodinný výlet dostat. Nyní je tu projekt, který by všem kochačům a milovníkům příjemných silniček mohl pomoct. Jedná se o fanouškovský projekt a zároveň splněný sen dvou dlouholetých kamarádů.

Tipy, která zajímavá místa s autem navštívit či projet najdete na adrese Driversroads.com. Na své si tu přijdou milovníci vyhlídek, ale i třeba ti, kteří hledají zajímavá místo na fotku, kterou si pak pověsí na některou ze sociálních sítí.

Ilustrační foto, zdroj: publicdomainpictures.net

Ilustrační foto, zdroj: publicdomainpictures.net

Zajímavé silnice se dneska nejčastěji sdílí ve skupinách na Facebooku nebo na fórech, ale to prostě není ono. Je pracné vytvořit a vložit mapu, nelze tam pořádně vyhledávat a tak podobně. Jednoduše, tak dlouho jsme podobnou aplikaci hledali, až jsme si jí museli vytvořit sami,“ říká s úsměvem autor nápadu Jakub Krchov.

Hlavní částí aplikace je stránka Atlas, na které uživatel najde mapu se zvýrazněnými záznamy. Tady si snadno ověříte, jaké existují zajímavé lokality v oblasti, kde se často nacházíte, nebo naopak kam jedete poprvé. Je zde ale i textová databáze. Tu dále rozšiřují samotní uživatelé webu, což je samo o sobě jednou z cest k jeho viralitě. Pro přidávání a komentování je nutná registrace, která je samozřejmě zdarma.

V tuto chvíli je v aplikaci kolem padesáti silnic a míst po ČR, ale autoři věří, že číslo rychle poroste. Když se bude dařit, do budoucna plánují i další aplikace například pro kompletní správu záležitostí kolem plechových miláčků jako jsou náklady, servis nebo technické kontroly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close