Kia začala prodávat nabručené Rio GT Line

Tak trochu ve stínu větších premiér modernizované Optimy SW a zcela nového Ceedu a Ceedu SW se na ženevském výstavišti na mimo hlavní paprsky světlometů krčila na stánku korejské automobilky ještě jedna novinka. Kia Rio GT Line je jakýmsi sportovním derivátem klasického malého vozu. Nedlouho po jeho premiéře na tuto specifikaci narazíte i na webu českého zastoupení Kie. V konfigurátoru se k ní budete proklikávat zatím marně, ale oficiální ceník již Rio GT Line zná.

hot hatch tedy rozhodně nečekejte. S litrovým tříválcem pod kapotou, z nějž neurvalá noha na plynu vydoluje maximálně 120 koní, to nedovolí. Malá Kia získává spíše sportovní vzhled, na který se stále hraje. Škoda Fabia Monte Carlo, jednoznačně nejbližší konkurent malého Korejce, je toho jasným dokladem. I Kia Rio GT Line je vrcholnou verzí, která kromě feelingu přináší také bohatou výbavu. Vilém Čok v jedné ze svých písní zpívá “hudba je nejvíc”, v tomto případě však je nejvíc drsný vzhled a s múzickým uměním lze tuto verzi spojit pouze souslovím hodně muziky za málo peněz. I když akčních (bez dvacetikoruny)  375 tisíc korun úplně málo také není, že.

Kia Rio GT Line, foto: Kia

Kia Rio GT Line, foto: Kia

Za tuhle cenu dostanete Rio s novým nárazníky, jimž dominují linie známé ze stejně nazvané sportovní edice většího cee´du. Vypíchnout lze například čtyřdiodová světla pro denní svícení, které se tak stávají charakteristickým prvkem verzí GT Line napříč portfoliem značky. Přidrzlé nárazníky musí rámovat přidrzlá kola. Kia Rio GT Line tak stojí na sedmnáctkách, které při prvních prezentacích běžného Ria na pozvané kolegy nepůsobily jako příkladné hltače nerovností. Snad na tom Korejci trochu zapracovali. V běžných verzích na českém trhu je maximem o palec menší obutí.

Kia Rio GT Line, foto: Kia

Kia Rio GT Line, foto: Kia

Zajímavá je však i další výbava, kterou bude “ostré” Rio hýčkat svou posádku. Oproti dosud nějvyššímu výbavovému stupni Exclusive dostanete za třicetitisícový příplatek LED technologii i do zadních světel, zatmavená zadní okna, automatickou klimatizaci, tempomat, dešťový senzor, sportovní volant nebo kožené prvky čalounění sedadel. Připlatit si můžete ještě za paket GT Line Plus, který obsahuje bezklíčkové odemykání vozu, vyhřívaná přední sedadla a volant, navigaci a zadní parkovací kameru, jejíž obraz se přenese na větší sedmipalcový displej.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close