Kia XCeed rozšířuje korejskou kompaktní rodinu

Kia Ceed je klíčovým modelem korejské automobilky. Existuje jako hatchback, kombi a vážně stylové kombi Proceed. Nakonec, daleko nemá ani k SUV Sportage. Jakýmsi mezistupněm mezi ním základním modelem má být crossover XCeed, který Kia nedávno ukázala na prvním snímku.

O tom, že vznikne, se vědělo již dlouho. Korejci se netajili plánem na čtyřčlennou rodinu. Že půjde o styl, to bylo celkem jasné. Kia XCeed míří do víru velkoměst spíše než do divočiny. Svým uživatelům tu nabídne podobné možnosti jako o třídu menší stylová SUV, pravděpodobně ale také vyšší dávku komfortu a kultivovanosti. Patří totiž do nižší střední třídy, a tu už Korejci opravdu umí.

Nová Kia XCeed, foto: Kia

Nová Kia XCeed, foto: Kia

Design novinky navrhlo evropské designérské centrum Kia ve Frankfurtu nad Mohanem pod vedením Gregoryho Guillaumea. To se snažilo spojit zdánlivě nespojitelné. Vyšší světlá výška s plastovou ochranou spodních částí karoserie poněkud kontrastuje se zvolna klesající horní linií střechy ve stylu kupé. Tohle přesně dnešní zákazníci chtějí – drsný vzhled sporťáku a drsný vzhled offroadu v jednom – prostě kříženec. Crossover. Oficiální tisková zpráva ještě hovoří o sportovnější pozici za volantem v porovnání s modely SUV a naopak lepším přehledu o dění kolem vozu oproti klasickému hatchbacku. To se ale u podobného auta dá očekávat.

Oficiální premiéra vozu Kia XCeed proběhne ještě před prázdninami. Naživo ji poprvé spatříme 26. června. Pak už jistě budeme vědět, jak si oproti základnímu modelu polepšila v prostoru pro posádku či zavazadla. Čekat lze drobný nárůst obou už tak solidních hodnot.

Nabídka motorů by také neměla přinést žádné překvapení. Základem bude nejspíše tříválcový zážehový litr a kompletně přeplňované portfolio doplní ještě benzin spalující čtrnáctistovka a naftu chrupající a o dvě deci objemnější jednotka. V budoucnu se nejspíše na trh dostane i hybridní verze.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close