Kia Soul se dočká třetí generace

Kia Soul je ve lecčem netypický vůz. Šlo o první korejskou stylovku, která se narodila jako crossover v době, kdy ještě crossovery nebyly in. Při přechodu mezi první a druhou generací výrazně vyrostla, získala řadu technologií z kompaktního cee´du a stala se velmi příjemným společníkem i na delší cestování. Její vzhled se však změnil jen nepatrně.

Během posledních let dostala Kia Soul řadu konkurentů ve vlastní stáji. Větší Sportage doplnil malý Stonic a hybridní Niro. Zdálo se, že Soul nemá čím oslovit a během letoška skončí v propadlišti dějin. Chyba lávky! Korejci připravují k premiéře třetí generaci!

Kia Soul 2020, první snímek, foto: Kia

Kia Soul 2020, první snímek, foto: Kia

K ní má dojít na příštím autosalonu v Los Angeles. Právě Spojené státy jsou totiž trhem, kde se malému crossoveru daří nejvíce. A mnoho by se na tom změnit nemělo, neboť ani vzhled se příliš nezmění ani při této generační výměně. Alespoň první uvolněný a pouze částečný snímek tak vypadá. Kia Soul má prostě charizma, a to se nevyplácí opouštět. Zcela nové je tak zřejmě pouze zelené lakování na obrázku. Na druhou stranu Kia určitě bude ještě hýřit informacemi, co vše museli inženýři inovovat.

Mezigeneračně se nesníží ani variabilita dostupných pohonů. I třetí vydání Soulu bude k dispozici pouze s pohonem přední nápravy. Nad ní najdete hned několik agregátů. Základem budou nadále spalovací přeplňované jednotky spalující benzin i naftu. Městský crossover je však už dnes dostupný i jako elektromobil bez lokálních emisí a ani příchod následníka tento fakt nezmění. Čistě elektrická verze se na evropských trzích objeví v průběhu příštího roku.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close