Kia ProCeed má český ceník

Modelem ProCeed Kia vstupuje mimo vody mainstreamu. Stylové kombi nižší střední třídy ústy většiny novinářů hledá nejbližší konkurenci v Mercedesu-Benz CLA. Ale ruku na srdce, reálně se nikdo, kdo by mezi těmito vozy váhal, na světě nevyskytuje. Pro Kiu možná dobře. ProCeed osloví zákazníky, kteří rozhodně patří mezi ty bohatší, stále ale vědí, kolik si za auto mohou dovolit dát a chtějí praktičnost i dynamický šmrnc najednou. Tím se dostáváme k reálnému soupeři nového Korejce. V předchozí větě jste mohli snadno najít Škodu Octavii RS.

Pokud ale hledáte vysloveně levnější řešení, musíte se podívat jinam. O něco níže se sice pohybujeme, po zveřejnění českého ceníku je ale jasné, že žádná láce nová Kia ProCeed není. A z pohledu na její boční siluetu pochopíte, že nikdy být neměla.

Kia ProCeed, foto: Kia

Kia ProCeed, foto: Kia

V nabídce jsou v současné chvíli dvě verze, dva motory a dva typy převodovky. Levnější GT Line pohání přeplňovaná zážehová čtrnáctistovka T-GDI o výkonu 140 koní. S manuálem ji pořídíte za necelých 600 tisíc korun. Za sedmistupňový automat si připlatíte dalších 45 tisíc korun.

Více než dvousethlavé stádo vydoluje žadonící pravá noha řidiče z přeplňované šestnáctistovky. Ta je doménou verze GT, která může i po dynamické stránce právě Octavii RS konkurovat. Její základní cena činí bez dvacetikoruny 680 tisíc korun, příplatek za automat zůstává ve stejné výši jako u GT Line.

Kia ProCeed, foto: Kia

Kia ProCeed, foto: Kia

Cenový rozdíl není způsoben pouze odlišnými jednotkami. Oba výbavové stupně jsou bohaté a vzájemně velmi podobné, drobné rozdíly však najdete. Kia ProCeed GT Line obouvá sedmnáctipalcová kola, ostřejší GT o palec větší. V jejím interiéru dále najdete sportovní sedadla a elektricky stavitelné sedadlo řidiče s pamětí, na tři díly sklopná opěradla zadních sedadel, systém sledování mrtvého úhlu, upozornění na přijíždějící vozidla při couvání nebo parkovací asistent pro příčné i podélné stání.

V obou případech se pak zákazník může těšit například na duální automatickou klimatizaci, automatické otevírání pátých dveří, bezklíčkový vstup do vozu, zábavní systém s osmipalcovou obrazovkou, navigací a obrazem parkovací kamery, tempomat nebo aktivní systém pro jízdu v pruzích. Pokud byste chtěli vidět kompletní ceník, najdete jej na webu kia.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close