Kia ProCeed bude vážně mňamka

Nová generace kompaktu Kia Ceed je podle všeho vážně povedeným vozem. V pastelových barvách a na velkých kolech jí to vážně sekne a i z hlediska jízdních vlastností je znát, že přichází až po korejském sourozenci Hyundai i30. Inženýři menší automobilky nezaháleli a podvozek doladili ještě lépe. Jak je však hatchback švihákem, tak v případě kombi už to tak úplně neplatí. Šedivá propagační barva a dlouhatánský zadní převis moc parády nedělají. Řešit to má třetí karosářská korejského kompaktu verze, která bude zaměřená na styl i praktičnost a ponese i jiné jméno. Kia ProCeed se představí na říjnovém autosalonu v Paříži.

Už první obrázek dokazuje, že design tu bude hrát prim. To nakonec dokládá i fakt, že základ má vycházet z loňské studie Kia Proceed Concept. Pětidveřový shooting brake zatím známe pouze podle světelného podpisu zadních svítílen, ale už ten slibuje mnohé. Jejich tvar zůstává věrný liniím, které jsou pro současné modely Kia typické. Stejně jako v případě Sportage jsou oba světlomety spojeny tenkou linkou, což je prvek, který zádi dodává na dramatičnosti. Stejně působí i vytažené blatníky a linie na zadní části střechy. Tohle Peter Schreyer umí.

Kia ProCeed, foto: Kia

Kia ProCeed, foto: Kia

A záď bude nejspíše alfou i omegou této karosářské verze. Kia v ní chce spojit praktičnost rodinného kombi a vzhled kupé, což v segmentu kompaktních vozů není zcela standardní. Samozřejmě lze očekávat nějaké omezení ve velikosti kufru, výšce nakládací hrany nebo rozměrech vstupního otvoru do zavazadlového prostoru jako úlitbu líbivějším tvarům. O tom je však nyní velmi brzy polemizovat, stejně jako o použitých motorech. Téměř jistě však bude Kia ProCeed osazena zážehovou přeplňovanou čtrnáctistovkou a možná i litrem. Naopak základní atmosférická čtrnáctistovka by v útrobách dynamicky vypadajícího kombi velmi překvapila.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close