Kia chystá nové globální SUV

Prvními dvěma skicami se korejská Kia rozhodla informovat o tom, že letos hodlá vypustit na trh své první malé SUV pro globální trh. Že má u nás Stonic a za oceánem Soul? Nevadí. Segment SUV šlape, tak pojďme tu bestii nakrmit dalším modelem. 

Skica malého SUV Kia, foto: Kia

Skica malého SUV Kia, foto: Kia

Kia jím hodlá cílit především na generaci mileniálů. Ta je díky všelijaké konektivitě a technologiím celosvětově homogennější než kterákoli jiná generace předchozí, tak se to snad Korejcům může podařit. Jejich design je přitom právě mladým předurčen. Novinka jej však ještě posune dále. Jejím předobrazem byla studie Kia SP Signature Concept 2019. Moderně působí zejména dlouhá kapota, výrazná křivka na předním nárazníku nebo ostré prolisy karoserie. Robustní boční linie v kombinaci s prosklením, které se postupně zužuje směrem k zádi vozidla, společně se zadním nárazníkem vč. kovové napodobeniny tlumiče výfuku propůjčují kompaktnímu SUV zdrženlivě sportovní charakter.

Skica malého SUV Kia, foto: Kia

Skica malého SUV Kia, foto: Kia

„Vytvořili jsme vůz, který se vyjímá zkrátka všude, od města až po venkovské oblasti. Jeho robustní a současně sportovní design bude spojen se širokou nabídkou funkcí a technologií, které obecně uvítají mladší zákazníci po celém světě. Naše nové malé SUV představuje nabídku, které se nevyrovná žádný jiný vůz v této třídě,“ komentuje do tiskové zprávy Byung Chul Juh, šéf stylistického ztvárnění Kia ze společnosti Kia Motors Corporation.

Nový model se v Koree začne prodávat v druhé polovině roku 2019. Brzy poté budou prodeje tohoto vozu zahájeny i v ostatních regionech.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close