Kia chce být nejviditelnější automobilkou na brněnském veletrhu AMPER Motion

Společnost KIA MOTORS CZECH se ve dnech 20. až 23. března představí na 26. ročníku mezinárodního veletrhu AMPER, který je největším veletrhem elektrotechniky v České republice a na Slovensku. KIA představí v rámci doprovodného programu AMPER Motion hned čtyři modely využívající ke svému pohonu zcela či částečně elektrickou energii. S ukázkou až tří různých alternativních pohonů tak půjde o nejširší nabídku ekologických vozů jedné značky v rámci letošního ročníku.

Kia na veletrho AMPER Motion, foto: Kia Motors Czech

Kia na veletrho AMPER Motion, foto: Kia Motors Czech

Návštěvníci veletrhu se mohou těšit na model KIA Soul EV s dojezdem až 250 kilometrů, který je jedním z mála elektromobilů na českém trhu určených pro přepravu pěti cestujících. Dále budou mít možnost prohlédnout si nejnovější crossover Kia Niro PHEV a také čistě hybridní verzi, model Kia Niro HEV, který je oficiálně zapsán jako Nejúspornější hybrid v reálných podmínkách v ČR. Prezentaci značky KIA doplní také manažerský kombík Kia Optima Sportswagon Plug-in hybrid. Na všechny ekologické vozy KIA se přitom standardně vztahuje jedinečná 7letá záruka pro prvních 150 tisíc ujetých kilometrů.

„Značka KIA dlouhodobě staví na racionálním přístupu k ekologické mobilitě. Naše modely využívající ke svému pohonu zcela či zčásti elektrickou energii jsou od začátku konstruovány tak, aby nabízely užitek a ekologii bez kompromisů. Díky tomu jsme jednou z předních značek, co se týče prodeje ekologických vozů v rámci ČR. Účast na zavedeném veletrhu určenému širokému spektru zájemců o elektrotechniku je pro nás proto jasnou volbou,“ vysvětluje Kateřina Jouglíčková, PR Manager společnosti KIA MOTORS CZECH.

Kia na veletrho AMPER Motion, foto: Kia Motors Czech

Kia na veletrho AMPER Motion, foto: Kia Motors Czech

Kia Niro: Nejúspornější hybrid v reálných podmínkách v ČR

Oblíbený crossover Kia Niro HEV se může pochlubit řadou světových i domácích prvenství. Pyšní se zápisem v Guinnessově knize rekordů jako nejúspornější hybridní vůz světa a zároveň je zapsán v České knize rekordů jako Nejúspornější hybrid v reálných podmínkách v ČR, se spotřebou pouhých 3,89 litru na 100 kilometrů a provozními náklady 1,20 Kč na ujetý kilometr. K tomuto výsledku výrazně přispěl také prediktivní systém rekuperace elektrické energie, kterým je model Niro vybaven. Model byl zároveň v loňském roce vyhlášen Ekologickým autem roku 2017 v ČR, k čemuž přispěl i fakt, že jako jeden z mála hybridních vozů uveze brzděný přívěs o hmotnosti 1 300 kilogramů. „Niro je výjimečný model, který v sobě snoubí vysokou míru praktičnosti a užitné hodnoty, moderní design a ekologičnost. Je proto právem výstavní skříní našeho deklarovaného přístupu, kterým je ekologie bez kompromisů,“ říká Kateřina Jouglíčková.

Návštěvníci se mohou těšit na plug-in hybridní verzi Kia Niro PHEV s dojezdem 58 km čistě na elektrický pohon. To vše díky baterii o kapacitě 8,9 kWh a elektromotoru o výkonu 44,5 kW, který doplňuje klasický benzinový motor 1,6 GDI o výkonu 105 koní a 77,2 kW.

Kia Optima SW PHEV: Ekologický a praktický manažerský vůz

KIA představí na veletrhu AMPER také ekologickou verzi svého manažerského vozu v karosářském provedení kombi. Kia Optima Sportswagon Plug-in hybrid nabízí dojezd na elektřinu až do vzdálenosti 62 kilometrů a s plně nabitou baterií potom velmi nízkou kombinovanou spotřebu 1,4 litru a 12,3 kWh na 100 kilometrů podle jízdního cyklu NEDC. To vše díky kombinaci spalovacího motoru 2,0 GDI a výkonného elektromotoru, jejichž celkový kombinovaný výkon dosahuje 205 koní. V součinnosti s vysokokapacitní baterií 11,26 kWh nabízí Kia Optima SW PHEV dojezd 1 120 kilometrů. Elegantní vzhled doplňují nejmodernější systémy pro podporu řízení a prostorný zavazadelník o objemu 440 litrů.

 

Kia Soul EV – jedna z mála „elektrik“ pro 5 osob

Prezentaci značky KIA uzavře elektrické SUV Kia Soul EV s dojezdem 250 kilometrů. Praktický model s řadou chytrých designových řešení snižujících aerodynamický odpor je vybaven nejmodernějšími technologiemi pro rekuperaci kinetické energie. Díky tomu dokáže přeměnit až 12 % této energie zpět na elektřinu. Soul EV je vybaven akumulátorem elektrické energie o kapacitě 30 kWh a výkonným elektromotorem o výkonu 111 koní. Díky tomu s rezervou ujede vzdálenost z Prahy do Brna, tedy cestu z centra hlavního města na místo konání veletrhu AMPER. Kia Soul EV je současně jedním z mála elektromobilů na českém trhu, které jsou určeny pro přepravu 5 pasažérů. „Jde o další důkaz toho, že ekologická řešení mohou být také chytrá a praktická. Naším cílem není být električtí za každou cenu, ale být električtí chytře. Ostatně chytrost bude v mnoha ohledech leitmotivem letošního ročníku veletrhu AMPER. My chceme ukázat, že chytré auto neznamená nutně samořiditelný vůz, ale že jde o promyšlenost celého procesu od návrhu modelu až po jeho konstrukci a výbavu,“ uzavírá Kateřina Jouglíčková.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close