Kia Carens

SUV a kompaktní kombi pomalu ale jistě z nabídky automobilek vytlačují nejpraktičtější typ karoserie, kterým je MPV. Korejská Kia (zatím) jedno takové kompaktní nabízí. Kia Carens má mnoho společného s předchozím vydání Ceedu, například osud. Nyní ji totiž koupíte už pouze jako skladovku nebo předváděčku

Jako ojetý či zánovní vůz však tohle MPV půjde sehnat ještě dlouho. A je to dobře. Jedná se totiž o velmi rozumné rodinné řešení. U nás vždy stál ve stínu kombi verze Ceedu, pokud vám však nejde primárně o prostor pro zavazadla, ale důležité je i místo na zadních sedadlech, Carens byste neměli minout.

Kia Carens, foto: Kia

Kia Carens, foto: Kia

Zdobí jej všechny vlastnosti, které byste u MPV čekali. Jízdně jde o velmi pohodlné auto, které vám v první rychleji projeté zatáčce dá jasně najevo, že s autem pro tatínky uličníci nejezdí. Ono k tomu uličnickému tempu nevybízí ani žádný z agregátů. Zdobí je však dílenská spolehlivost.

Když zvolníte, můžete si užívat velmi solidního pohodlí podvozku i odhlučnění. Moc se ale nekochejte interiérem. I na právě končícím modelu poznáte, že Kia Carens je z předposlední generace korejských výrobků, které jdou co do kvality materiálů na palubě neustále kupředu. V Carensu byt tak mohly být lepší. Neoslní ani dnes už archaické tvary. Po stránce ergonomie je však vše v naprostém pořádku.

Kia Carens, foto: Kia

Kia Carens, foto: Kia

Dobrou zprávou je i spolehlivost tohoto vozu. Kia Carens byl prodávána se sedmiletou zárukou omezenou nájezdem 150 000 km. Novější ojetiny jsou tak často stále “kryté”. U aut s vyšším nájezdem se zaměřte především na stav podvozku, brzdových destiček a kotoučů a důkladně projděte karoserii, jestli někde neuvidíte bublinky. Motory jsou spolehlivé, jako vždy jsou bezpečnější volbou ty zážehové. Klidnému řidiči stačí už základní šestnáctistovka, ti častěji spěchající můžou sáhnout po silnějším. Otázka pak ale je, jestli by nebylo lepší vybrat jiný model…

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close