Když fanoušek aut zavítá do Cannes, vidí jenom supersporty…

Jednou z dlouhodobě oblíbených destinací celosvětových arabských cestovatelů se stává francouzské Cannes. Právě zde se v období našich letních prázdnin koncentrují ta nejpřepychovější auta světa. Supersporty jsou zabaleny do oči přitahujících barev a netradičních úprav karoserií. Ve většině případů se tak děje v profesionálních krejčovských úpravách věhlasných tuningových firem. Každoročním místem neformálního setkání je zdejší přímořský Boulevard de la Croisette. Většina zde parkujících honosných vozů je registrována v zemích Perského zálivu. Do Cannes přijela, přesněji přiletěla z Dubaje, Kuwaitu a Saudské Arábie. Jejich bohatí majitelé v létě vyměňují  domácí  spalující horka okolo 50° Celsia za příjemné prostředí Francouzské riviéry.

Tradičním účastníkem letních neformálních přehlídek je modrý Pagani Huayra. Tento klasický italský výrobce je znám především svými omezenými seriemi vozů. Vozů, které stojí desítky milionů. Například 100 kusová serie právě tohoto vozu, ovšem s originálním podpisem Horacia Paganiho zalitého do laku karoserie se prodávala za 59,7 mil za kus. Černé Bugatti Chiron je všude na světě opravdovým tahounem pro oči. I bez továrních úprav a vylepšení. A pak jsou tu samozřejmě tradiční účastníci přehlídek automobilové krásy – vozy Lamborghini. Ve všech barvách. Ovšem před zdejším hotelem InterContinental Carlton se před 3 lety vyhříval na sluníčku opravdový skvost. Lamborghini v provedení matný metal rozhodně nevypadal, že je pouze polepený líbivou folií. Už podle SPZ země, ze které pocházel. Kov zejména u tohoto vozu vždy  podtrhne eleganci, noblesu. Kov v tomto případě umocňuje tvary vozu a nutí i náhodného kolemjdoucího otočit hlavu. Kovový technostyl je nadčasový a nikdy nezklame. Ostatní vozy téže značky, pak vedle něj vypadají spíše prostě.

Někdy v 60. – 70. letech  bylo oblíbenou zábavou malých chlapců sbírat tzv. angličáky Matchbox. Dokonalé modely autíček. Stály tehdy okolo 8-10 Kč. Velkou chloubou byly maloseriové kusy. Jedna skupina chlapců auta odírala a lámala jim kolečka. Ta druhá je sbírala a vystavovala si je. I dnešní doba má své sběratele. Jejich nasbíraná autíčka si následně prohlédneme. Většinou opět pocházejí z Perského zálivu. Takoví chlapci sběratelé se sešli v srpnu  2019, kde jinde než na Riviéře. A vzali sebou své nejoblíbenější hračky. A jako opravdoví sběratelé s sebou vzali tentokrát i série. Zdůrazňuji, že celá následující galerie fotografií vznikla v Cannes na bulváru La Croisette v jeden den, přesněji jedno dopoledne. V tento den se tam sešla opravdu přepychová auta patřící k těm nejdražším na světě. Postávala na krajnici nebo na vozovce. Často mimo veškerá pravidla parkování a bez respektu k místním zvyklostem. Kupodivu je nikdo nepokutoval. Totiž Cannes se pravidelně v tomto období stává módním městem supersportovních automobilů.A právě tyto vozy vytvářejí v době mimo filmový festival tu výjimečnou atmosféru města. Pojďme si prohlédnout skvělé a jedinečné stroje, které v tomto ročním období zdobily Francouzskou riviéru.

Přibližně uprostřed bulváru La Croisette poutala pozornost žlutá serie. Kolikrát se Vám stane, že pěkně za sebou stojí Bentley, Ferrari, šestikolový Mercedes či Lamborghini. A všichni ve žluté? Hezká záliba sběratele v jedné barvě. Modré Lamborghini s černým Bugatti opodál této společnosti vytvářejí spíš jen dekoraci. Bentley v limitované úpravě “bílý mramor” studia Foil Art vypadá velmi neobvykle. A co teprve terénní dvojbarevný Mercedes v úpravě Brabus? Vyhlášená firma se zabývá úpravami jak interiéru, tak exteriéru vozidel. Opravdovým zážitkem je ovšem setkání s vozem Panda Bugatti Chiron. Přičemž “panda” už je obecně zavedený přívlastek tohoto vozu. Pěkné designové vyvážení černé a bílé. Na ulici působí dojmem obrovského medvídka. Majitelem by měl být Yazeed Al Rajhi, automobilový závodník ze Saudské Arabie. Na portálu Youtube je úsměvné video, když mu tuto pandu předávali. Byla v krabici naplněné černobílými létajícími balonky. Žízeň majitelů po individualitě naplnil hned vedle stojící vůz. Opět Bugatti Chiron, ovšem u něj se vžil název Reverse Panda. Tedy barevný opak předcházejícího modelu. Není pravděpodobné, že další podobné stroje v této úpravě opustí továrnu. Výrobce si originalitu hlídá. Je tedy nesmírným štěstím a souhrou náhod, že se podařilo tyto dva vozy vyfotografovat.

 

Velmi pěknou kolekci na bulváru vytvořil bílý 6-kolový Mercedes s vedle stojícím bílým McLarenem a bílým Lamborghini opatřeným tenkými černými linkami. Velmi pěkným tentokrát sólovým kouskem pak byl Porsche 818 Spyder. Matně metalický povrch neopakovatelně podtrhne křivky tohoto hypersportu 818. Bílý mramor byl loni v Cannes oblíbenou kombinací. Před hotelem Martinez stály hned vedle sebe Ferrari a další typ Bentleye. Oba v provedení bíly mramor. U téhož hotelu se na jeho parkovišti nenápadně krčil i unikátní vůz Koenigsegg. Skromný, jedinečný a výjimečný sen mnohých chlapců i mužů. A nakonec přichází pro tento den jeden z nejcennějších unikátů. Zelený Bugatti Chiron Sport. Číslo 16 na jeho masce značí, že má poctivých 16 válců. V r. 2016, kdy byl vyroben, byla jeho rychlost elektronicky omezena na 420 Km/h. Prostě v té době neexistovaly pneumatiky, které by zvládly vyšší rychlost. Shrnuto pro tento den – 4 vozy Bugatti na jedné ulici. Z toho vedle sebe 2 unikáty všech unikátů.

Přesně nevím, proč jsou v Cannes tyto krásné vozy na prázdninách. Z vlastní zkušenosti ale vím, proč je tomu tak u chlapců z Kuwaitu. Zde prostě není komu svoje hezké, výjimečné auto předvést. Pochlubit se. Ať bydlíte v centru města, nebo jste na promenádě u moře, nikoho tam zas tak moc dění na ulici nebo silnici nezajímá. A právě pro to přilétají chlapci z Kuwaitu do Cannes.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close